Europsko prvenstvo 2024., kvalifikacije, skupina 5, 4. kolo, 12.03.2023, 20:15 h
Hrvatska
Hrvatska 25:25 Nizozemska

Hrvatska remizirala protiv Nizozemske, Ravensbergen obranio šut za pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 12.03.2023.

Hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela upisati pobjedu protiv Nizozemske u susretu četvrtog kola skupine 5 kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U sjajnoj atmosferi u Osijeku remizirala je 25:25, imala napad i šut za pobjedu, ali nizozemski vratar Bart Ravensbergen obranio je pokušaj Domagoja Duvnjaka...

HRVATSKA - NIZOZEMSKA 25:25 (14:15)

Hrvatska: Dominik Kuzmanović (8 obrana), Domagoj Duvnjak 2, Mario Šoštarić 1, Josip Šarac, Igor Karačić 2, Karpo Sirotić 1, Mateo Maraš 5, Veron Načinović 1, Manuel Štrlek, Nikola Grahovac 2, Tin Lučin 4, Marin Šego (2 obrane), Filip Glavaš 4, Zvonimir Srna, Luka Lovre Klarica 2, Marin Jelinić 1

Nizozemska: Bart Ravensbergen (15 obrana), Ivar Stavast 1, Rutger ten Velde 5, Robin Schoenaker, Evert Kooijman, Luc Steins 2, Samir Beghanem 1, Bobby Schagen 3, Lars Kooij, Kaj Geenen 1, Niels Gerardus Versteijnen, Jorn Smits, Arjan Versteijnen, Kay Smits 4, Tom Jansen 2, Dani Baijens 6

Sedmerci: Hrvatska 3/3, Nizozemska 4/6

Isključenja: Hrvatska 10 minuta, Nizozemska 8 minuta

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska još jednom nije uspjela svladati Nizozemsku. U trećoj utakmici u nizu Nizozemska je protiv Hrvatske ostala neporažena, prošle godine na Europskom prvenstvu susret je završio remijem 28:28, zatim je u srijedu Nizozemska slavila s 32:27 da bi sada u Osijeku remizirala 25:25.

Hrvatska je dugo hodala po rubu poraza pa se vratila u utakmicu, ali nije uspjela susret prelomiti na svoju stranu. Završilo je 25:25, imala je Hrvatska zadnjih 20 sekundi za napad, ali Bart Ravensbergen je obranio pokušaj Domagoja Duvnjaka koji uopće nije bio loš, ali vratar je dobro obranio.

Hrvatska je jako loše ušla u utakmicu. Nizozemci su ponovno igrali svoju igru, brzim protokom lopte stvarali su pomutnju u redovima Hrvatske i nakon desetak minuta igre vodili su 8:3.

U 19. minuti Bobby Schagen zabio je za 13:7, najviših plus šest, Hrvatska je bila u velikim problemima, ali je uspjela do kraja prvog dijela smanjiti zaostatak.

Mateo Maraš bio je taj koji je povukao i Hrvatska je uspjela do poluvremena smanjiti na samo gol zaostatka.

Nakon što se vratila u život u završnici prvog poluvremena, vratila se nada da će Hrvatska u drugom dijelu doći do preokreta i pobjede.

Obrana na čelu s Kuzmanovićem funkcionirala je dobro, ali napad nije bio dobar i Nizozemske je držala iznad vode.

Tek u 42. minuti Hrvatska je prvi put na susretu povela kada je Karpo Sirotić zabio za 20:19, igralo se dugo gol za gol da bi Nizozemci uspjeli serijom 3:0 vratiti prednost od dva gola na svoju stranu.

No pokazat će se da je taj gol Toma Jansena deset minuta prije kraja bio posljednji gol Nizozemaca, Hrvatska je uspjela preko Duvnjaka i Lučina izjednačiti, ali ne i doći do preokreta.

U konačnici Maraš i Kuzmanović bili su najistaknutiji s pet golova i osam obrana dok je Ravensbergen na drugoj strani imao 15 obrana.

Hrvatsku do kraja kvalifikacija čekaju domaći dvoboj s Belgijom i gostovanje kod Grčke koja ima tri pobjede i jedan poraz kao najveće iznenađenje.