Prva nogometna liga, 21. kolo, 13.03.2023, 15:30 h, Zagreb, Kustošija
Suci: Ante Čuljak, Dominik Benković, Vinko Podrug
Josip Tadić 70'
Jarun

Samir Toplak na klupi Kustošije krenuo domaćim porazom od Lekinog Jaruna

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.03.2023.

U posljednjem susretu 21. kola SuperSport Prve NL Kustošija je ugostila Jarun i upisala poraz nakon što se ispromašivala u drugom poluvremenu...

Mikayil Ngor Faye
46'
8
Filip Borovac
46'
20
Ante Kozina
46'
9
Andrej Šaronja
65'
18
Mihovil Geljić
72'
Josip Marinić
46'
9
Josip Tadić
58'
17
Karlo Abramović
72'
16
Bruno Međimorec
72'
24
Tomislav Šarić
84'
Jerko Leko

Zanimljiv dvoboj s tri postignuta pogotka viđen je u Kustošiji, a svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme. Domaćin je bio dosta bolji u nastavku dok je Jarun bio bolji u prvom dijelu. Razlika je ta da je Jarun i u drugom poluvremenu unatoč boljoj igri Kustošije stigao do pogotka.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jarun je vrlo brzo kreirao prilike, prvo je iz slobodnjaka jako dobro pucao Alghoul, zatim je dva puta zaprijetio Šotiček, ali pogotka nije bilo.

Onda u 23. minuti slijedi remek-djelo Raula Florucza. Sjajnim udarcem iz voleja s nekih 18 metara pogađa u kut, Giovanni Jerolimov bio je na lopti, ali udarac je bio prejak i Jarun dolazi do vodstva.

U drugom dijelu, nakon promjena koje je Samir Toplak napravio, domaćin preuzima kontrolu i počinje stvarati prilike. Tako je u 55. minuti Grgić pronašao Stjepanovića koji sam s pet metara puca pokraj gola.

Niti 15 minuta kasno još jedna odlična prilika. Vrlo slično, lopta dolazi ovaj put do Grgića nakon dodavanja Dujmovića, a on je šalje preko gola.

I odmah slijedi kazna. Loša reakcija obrane Kustošije, Šotiček je pronašao Alghoula pred kaznenim prostorom, on daje loptu prema Josipu Tadiću koji dolazi pred vratara i rutinski zabija.

Kustošija je do smanjenja došla u 92. minuti kada je Grgić asistirao Šaronji, a on zabio, međutim to je bilo sve. Završilo je 1:2 za poraz Samira Toplaka u debiju na klupi Kustošije.