Vodeni sportovi

Svjetski kup: SAD svladao sljedećeg hrvatskog protivnika

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 13.03.2023.

U današnjim utakmicama Svjetskog kupa vaterpolisti Sjedinjenih Američkih Država svladali su Mađarsku, dok je Japan bio bolji od Francuske...

Vaterpolska reprezentacija SAD-a pobijedila je u ponedjeljak Mađarsku s 15:9 na zagrebačkom turniru Svjetskog kupa, dok je Japan s 18:15 bio bolji od Francuske.

Igraj na Hrvatska - Mađarska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

SAD sada na ljestvici ima tri pobjede i jedan poraz. Na drugom je mjestu s devet bodova, kao i Hrvatska, koja sutra igra zadnju utakmicu protiv Mađarske, četvrte na ljestvici s dvije pobjede i dva poraza.

Amerikanci igraju zadnju utakmicu protiv prvoplasirane Italije koja je osigurala odlazak na Superfinale Svjetskog kupa koje se održava u lipnju u Los Angelesu.

Amerikanci su vodili od početka i postepeno stvarali prednost. Izgubili su samo zadnju četvrtinu, ali ni to nije pomoglo Mađarskoj. Do pobjede ih je predvodio Irving s pet golova, dok je Zalanki zabio četiri pogotka kod Mađara.

Japanci su nadigrali Francuze, dobili su dvije četvrtine i to uvjerljivo, prvu s 10:5, a treću s 8:4. Francuzi ih nisu uspjeli stići, iako su preostale dvije četvrtine pripale njima.

Japan je sada predzadnji s jednom pobjedom iz pet utakmica i tri boda, dok su Francuzi zadnji bez pobjede i bez bodova.

Watanabe je zabio pet golova za Japance, dok je najbolji kod Francuza bio Crousillat sa šest pogodaka.

Utakmica između Hrvatske i Mađarske će odlučiti tko je posljednji putnik za Los Angeles. Bit će to repriza prošlogodišnjeg finala Europskog prvenstva u Splitu gdje je Hrvatska slavila.