Vodeni sportovi

Solaris u dramatičnom uzvratu nadoknadio zaostatak iz Valjeva i ostao u Premier ligi

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.03.2023.

Vaterpolisti Solarisa u uzvratnom susretu u Šibeniku svladali su Valis iz Valjeva s 12:8 i tako nadoknadili 10:13 zaostatak iz prve utakmice...

Solaris je uspio! Nakon poraza u Valjevu, u svom bazenu slavio je protiv Valisa s 12:8 i ostao je među članovima Premier lige.

Bilo je očekivano teško, Valis se još jednom potvrdio kao vrlo čvrsta momčad, nije se predavao, borio se do samog kraja, ali Šibenčani su se uspjeli obraniti u zadnjim trenucima i odnijeti pobjedu.

Počelo je kao u Valjevu, Solaris je poveo s 2:0, ali za razliku od prvog susreta, nije dopustio Valisu preokret i preuzimanje kontrole nad susretom.

Domaćin je igrao s puno samopouzdanja, golom Krekovića odvojio se na 4:1 početkom druge dionice, stvari su se odvijale upravo onako kako je trener Seferović i priželjkivao.

No, tu je ipak došlo do malog pada, Valis radi seriju 3:0 i poravnava na 4:4 te vraća Šibenčane na početak u završnici prvog poluvremena.

Odmor je dobro došao domaćim igračima koji u trećoj dionici konsolidiraju redove, s dva gola Burburana i jednim Butića vraćaju se na tri razlike, a u zadnjoj dionici odmah dolaze do najviših 9:4.

Gosti su se uspjeli vratiti na minus tri, ali nakon gola Tonija Šparade minutu i 50 do kraja za 12:8, promjene više nije bilo, dovoljno da domaćin dođe do željenog rezultata.

Marin Šparada skupio je 13 obrana, Noa Burburan postigao je tri gola, a Domagoj Butić i Jerko Penava dodali su po dva gola.