La Liga, 26. kolo, 19.03.2023, 21:00 h
Barcelona
Barcelona 2:1 Real Madrid
Real Madrid

Preokret Barcelone i pobjeda u El Clasicu, napravljen veliki korak prema naslovu prvaka

Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2023.

U derbiju španjolskog prvenstva između Barcelone i Real Madrida do pobjede je na Camp Nou stigla domaća momčad koja je nadoknadila zaostatak i napravila veliki korak prema naslovu prvaka...

Je li španjolsko prvenstvno riješeno? Matematički ne, međutim, s obzirom na večerašnji El Clasico, stvarno se čudo mora dogoditi u ostatku sezone da Barcelona ispusti bodovnu prednost.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U današnjem najvećem španjolskom derbiju katalonska momčad je na Camp Nou nakon preokreta slavila s 2:1 i 12 kola prije kraja otišla na 12 bodova prednosti.

Sabila je Barcelona protivnika u prvih pet minuta, a Thibaut Courtois u dva navrata spasio svoju momčad od čistog pogotka. Ubrzo je utihnuo stadion, već u devetoj minuti.

Vinicius Junior imao je loptu u kaznenom prostoru, ali je krenuo previše ukoso, praktički prema rub gol linije. Htio je poslati loptu kroz peterac, no loptu je glavom u vlastitu mrežu skrenuo Ronald Araujo.

Konkretnije šanse u ostatku poluvremena imala je Barcelona. Dva puta pokušavao je Andreas Christensen, a jednom je dobro opalio Raphinha.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena domaćin je zasluženo izjednačio. Udarac Raphinhe završio je u bloku, lopta došla do Sergi Roberta, a ovaj poentirao s deset metara.

Nastavak je krenuo bez značajnijih šansi i konkretnijih prilika. U 65. minuti pogriješio je Sergio Busquets, a do prilike za udarac došao Rodrygo. Ipak, pucao je van okvira gola.

Prijetila je katalonska momčad preko Raphinhe i Roberta Lewandowskog, a zatim i na drugoj strani Real preko gotovo neprimjetnog Karima Benzeme, no nije bilo promjene rezultata.

Činilo se da je Real u 81. minuti stigao do vodstva preko Marca Asensia, no igrač gostiju bio je milimetrima ispred linije protivničke obrane.

Stisnuo je Real nakon toga, no nije uspijevao zabiti. I onda u drugoj minuti sudačke nadoknade Barcelona dolazi do drugog gola. Alejandro Balde uposlio je lijepo Francka Kessijea koji s deset metara šalje loptu iza Courtoisa.

Luka Modrić krenuo je u početnoj postavi i odigrao solidno. U 70. minuti zaradio je žuti karton, a šest minuta kasnije izašao iz igre.