Prva nogometna liga, 23. kolo, 24.03.2023, 15:30 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia

Branimir Korać • petak, 24.03.2023.

Još su jednom Cibalia i Croatia remizirale bez pogodaka. Ovaj put ipak je bilo nešto više akcije nego u prošlom dvoboju ovih istih protivnika...

Karlo Miljanić
33'
11
Domagoj Jelavić
73'
13
Jurica Bajić
84'
22
Robert Perić-Komšić
84'
4
Josip Gačić
84'
Oliver Petrak
46'
23
Marko Musulin
46'
30
Marin Jonjić
72'
13
Ivan Gilić-Kuko
74'
19
Toni Tipurić
86'
Marin Oršulić

Prošlog tjedna, u susretu 22. kola SuperSport Prve NL, Cibalia i Croatia odigrali su bez pogodaka, a koliko je susret bio skroman prema naprijed i bez opasnosti, vrijedila je ona da ne bi zabili da su igrali još 90 minuta.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Čudnim čudom to se i ostvarilo. Tjedan dana kasnije ponovno su se susreli i dvoboj je još jednom okončan bez pogodaka i s vrlo malo prilika. I jedni i drugi su doduše pokušavali, ali nedostajalo je više ideje i preciznosti u igri prema naprijed.

U prvih 15 minuta dvije situacije koje su zamirisale na nešto, ali nije se dogodilo ništa. Prvo je Branšteter u petercu tražio Dogana, ali Gzudelj je bio oprezan da bi odmah nakon toga Išasegi poslije dobrog ubačaja iskosa pucao u vratara.

Do kraja prvog dijela bilo je puno posla za liječničku službu, a u svemu je najgore prošao Branšteter kojem je stradalo koljeno. Viđen je i jedan jako ružan start Čuline i nekoliko poluprilika, ali pogodaka nije bilo.

U drugom dijelu Vinkovčani su odmah imali odličnu situaciju kada je nakon lijepe akcije u 16 metara s loptom došao Rene Šarić, ali završnica je bila jako loša. Na drugoj strani probao je Šabić udarcem izvana, domaćin je imao još jednu dobru priliku kada je Išasegi došao sam pred vratara i to je u biti bilo to.

Još jedan dvoboj ovih protivnika bez pogodaka u susretu u kojem se očekivalo više.