Prva nogometna liga, 24. kolo, 31.03.2023, 16:00 h, Kustošija, Zagreb
Suci: Suci: Dario Kulušić, Emir Trklja, Stipe Brajković; 4. sudac: Ivan Slunjski

Petar Jenjić • petak, 31.03.2023.

Kustošija i Cibalia odigrali su zanimljiv susret 24. kola SuperSport Prve NL, a na koncu je zaključen bez pobjednika...

Emanuel Nikpalj
70'
18
Mihovil Geljić
70'
26
Marino Kukoč
84'
8
Filip Borovac
87'

Jurica Bajić
62'
22
Robert Perić-Komšić
62'
2
Karlo Išasegi
72'
40
Šimun Mikolčić
72'
17
Marin Belančić
87'
Tomislav Radotić

Izuzetno zanimljivo bilo je danas u Zagrebu gdje je Kustošija kao domaćin ugostila jednu od najboljih momčadi SuperSport Prve NL - Cibaliju, koja je zadnje dvije utakmice odigrala bez golova.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Samira Toplaka bolje je krenula u susret i stigla do vodstva. Odbijali su napade gostiju, koji nisu bili toliko učestali, sve do same završnice susreta koji je zaključen rezultatom 1:1.

Šest utakmica Cibalia nije primila pogodak, a danas je pokleknula u desetoj minuti. Bedem je probio Filip Dujmović koji se izborio za prostor u 16 metara i krasnim udarcem u suprotni kut matirao vratara Vinkovčana. To mu je bio drugi gol sezone.

U nastavku prvog poluvremena bilo je solidnih pokušaja Vinkovčana. Izdvajaju se pokušaji Ivana Mihaljevića, a zatim i udarac Dominika Stranputa iz daljine, no do promjene rezultata ipak nije došlo.

Nakon sat vremena igre gosti su tražili kazneni udarac nakon što je Gogić napucao sam sebe u ruku, no sudac je samo odmahnuo rukom. Igralo se uglavnom na sredini terena bez značajnijih šansi po gol ijedne ekipe.

Gotovo iz ničega Cibalia je izjednačila. U 74. minuti Šimun Mikolčić pucao je iz velike daljine i zatresao stativu. Gosti su nastavili s pritiskom tražeći izjednačenje, no stanje se nije više promijenilo.