Odlično drugo poluvrijeme Zadra, Cibona u konačnici visoko poražena

Branimir Korać • utorak, 04.04.2023.

U susretu četvrtog kola HT Premijer lige za prvaka Zadar je ugostio Cibonu i upisao visoku pobjedu 93:76. Cibona je imala dobrih razdoblja, ali nije imala odgovor na nalet Zadra u drugom poluvremenu...

Nema više neporaženih u Ligi za prvaka. Cibona je posljednja bila bez poraza u ovom dijelu sezone, međutim u Zadru je priznala domaćinu da je bio bolji. Nije se Cibona najbolje snašla u drugom dijelu kada se Zadar vratio u utakmicu, od trenutka kada su domaćini preuzeli vodstvo, proključale su tribine i sve je bilo lakše za Zadrane.

Igraj na utakmice Lige za prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cibona nije najbolje otvorila utakmicu, bilo je dosta nervoze u početku i Zadar je ekspresno došao do dvoznamenkaste prednosti 14:4. No Cibona se uspjela vratiti i smanjiti na 14:12.

U drugoj dionici nastavilo se s ravnopravnom igrom, no sredinom četvrtine Cibona je uspjela preuzeti vodstvo i odvojiti se na 42:33. Ipak, do odlaska na odmor Zadar je bolje reagirao, povezao sedam poena i na poluvrijeme odnio zaostatak 40:42.

Sve do polovice treće dionice Cibona je bila u vodstvu, ali nakon trice Aranitovića za 52:46, kreće serija Zadra koja je odlučila dvoboj. Domaćin je napravio 12:1 i preuzeo vodstvo te do kraja susreta više nije ispuštao prednost.

U zadnjoj dionici vrlo brzo je Zadar otišao do dvoznamenkaste prednosti i do kraja je vrlo uvjerljivo slavio.

Najbolji u zadarskim redovima bili su Dario Drežnjak s 24 poena i šest skokova te Luka Božić s 20 poena, deset skokova i sedam asistencija. Kod Cibone Domagoj Vuković je ubacio 18 poena, a Krešimir Radovčić 15 poena uz šest skokova i pet asistencija.