Cedevita Junior unatoč lošem startu na Baldekinu upisala pobjedu protiv Šibenke

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 08.04.2023.

Košarkaši Cedevite Junior svladali su kao gosti Šibenku sa 77:70 (12:21, 20:13, 28:22, 17:14) u prvoj utakmici petog kola HT Premijer lige za prvaka.

Domaća momčad je bolje otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine imala vodstvo od devet koševa (21:12). Cedevita Junior je do poluvremena zaostatak svela na dva poena, da bi u trećoj četvrtini igrači Damira Mulaomerovića preuzeli vodstvo koje više nisu ispuštali do kraja utakmice.

Igraj na utakmice Lige za prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Đorđe Topolović je s 19 koševa i 10 skokova bio najbolji igrač u pobjedničkoj momčadi. Emir Šabić je postigao 18 poena, a Sandro Rašić 10.

Patrik Jambrović je sa 17 koševa bio najbolji igrač Šibenke za koju je Luka Skorić postigao 12 poena.

Nakon što je otvorila natjecanje u Ligi za prvaka s tri poraza, Cedevita Junior je došla do druge uzastopne pobjede i bodovno (47) se izjednačila s vodećim trojcem, Cibonom, Splitom i Zadrom koji imaju pobjedu više i utakmicu manje.

Šibenka je doživjela i peti poraz u Ligi za prvaka, s učinkom 13-14 je ispred Furnira (13-13) koji tek treba odigrati utakmicu petog kola.