Vodeni sportovi

Novi Beograd u dramatičnom dvoboju sekundu prije kraja izbjegao poraz u Gružu

Branimir Korać • srijeda, 26.04.2023.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga upisali su remi u susretu protiv Novog Beograda u Ligi prvaka. Remizirali su 11:11 i to nakon što su se Beograđani spasili od poraza u posljednjoj sekundi...

Jug je imao priliku pobjedom osigurati nastup na završnom turniru, no morao se zadovoljiti remijem. Imao je pobjedu u ruci, vodio 11:10 u samoj završnici, ali u zadnjoj sekundi Nikola Jakšić zabio je za konačnih 11:11 i remi.

Igraj na utakmice vaterpolske Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jug je od početka imao problema, Novi Beograd krenuo je odlično i poveo s 3:0, ali do završetka prvog poluvremena Jug se uspio vratiti u utakmicu. 11 sekundi prije odlaska na odmor Loren Fatović pogodio je za 5:5.

Treća dionica u potpunosti je pripala gostima koji se ponovno odvajaju na tri gola razlike i imaju uoči zadnjih osam minuta 9:6.

U tim trenucima činilo se da će Jug upisati poraz, ali Kobešćakovi igrači nisu se predavali. Napravili su seriju 5:1 i došli do preokreta pogotkom Franka Lazića 20 sekundi prije kraja.

Ipak, gosti su u samoj završnici uspjeli izjednačiti i uzeti bod.

U Jugovoj momčadi istaknuli su se Toni Popadić s 12 obrana i Maro Joković s tri gola. Kod poraženih Strahinja Rašović postigao je četiri pogotka.

Četvrtoplasirani Jug sada ima pet bodova prednosti nad petoplasiranim Spandauom dva kola prije kraja.