Beljo dvostruki asistent u porazu, Kovačev Wolfsburg vratio se pobjedama

Petar Jenjić • subota, 13.05.2023.

Odigrano je pet utakmica 32. kola njemačke Bundeslige. Pohod na novu titulu nastavlja Bayern, Dion Drena Beljo dva puta je asistirao u porazu Augsburga, dok je novu pobjedu upisao Kovačev Wolfsburg...

Bayern - Schalke 6:0

Bayern je svoj posao u borbi za naslov prvaka odradio i danas. Protiv jedne od najlošijih momčadi ove sezone, Schalkea, nije imao prevelikih problema na domaćem terenu te se tako vratio na četiri boda prednosti pred Borussijom Dortmund.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Leroy Sane ostavio je za Thomasa Mullera na rubu 16 metara, a njemački nogometaš preciznim, prizemnim udarcem matirao protivničkog vratara.

Tada se igrala 21. minuta, a sedam minuta kasnije Bavarci su podebljali vodstvo iz kaznenog udarca. Siguran izvođač s 11 metara bio je Joshua Kimmich.

U 50. minuti Joao Cancelo sjajno je "provozao" obranu Schalkea, asistirao za Sergea Gnabryja koji preciznim udarcem matira Alexandera Schwolowa.

Gnabry se u 66. minuti sjurio prema kaznenom prostoru, zaobišao vratara i lako poentirao za svoj drugi gol na susretu. U 80. minuti u strijelce se upisao Mathys Tel, devet minuta nakon ulaska u igru. Konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio je Noussair Mazraoui.

Josip Stanišić nije u kadru Bayerna zbog ozljede.

Bochum - Augsburg 3:2

Izuzetno važne bodove u borbi za ostanak uzeo je Bochum koji je s 3:2 bio bolji od Augsburga. Tako je iskočio iz zone ispadanja i došao na tri boda zaostatka od današnjeg protivnika.

Nakon samo dvije minute igre domaćin je poveo zahvaljujući pogotku Christophera Antwi-Adjeija nakon asistencije Philippa Hofmanna. Rezultat se sljedeći put promijenio nakon nešto manje od pola sata igre.

Tada se u ulozi asistenta upisao Dion Drena Beljo, a poentirao je Arne Maier. Neriješeno je ostalo sve do kraja prvog poluvremena.

Poslije točno sat vremena igre Bochum je ponovno poveo, a autogol je zabio Jeffrey Gouweleeuw. Treći pogodak u mrežu Augsburga pospremio je Anthony Losilla svojim drugim golom u zadnje tri utakmice.

Beljo se po drugi put upisao u asistente u 85. minuti kada je dobro kombinacija s Kelvinom Yeboahom zaključena pogotkom. Hrvatski napadač odigrao je cijelu utakmicu, dok je David Čolina poraz odgledao s klupe.

Eintracht Frankfurt - Mainz 3:0

Po prvi put nakon 21. kola do pobjede je stigao Eintracht koji je na domaćem terenu stigao do punog plijena protiv Mainza i tako mu nanio treći poraz u nizu.

Eintracht je poveo u 18. minuti iz penala, a siguran realizator bio je Daichi Kamada. Domaćin je podebljao nakon točno 40 minuta igre sjajnim pogotkom Bute. Zaista prekrasan gol Eintrachtovog Portugalca.

Nakon nešto manje od sat vremena igre treći pogodak u mreži Mainza pospremio je Randal Kolo Muani. Do kraja se stanje na semaforu nije promijenilo.

Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić nisu u kadru Eintrachta zbog ozljeda.

Union Berlin - Freiburg 4:2

Berlinčani su poveli u 5. minuti nakon udarca Kevina Behrensa s 12 metara. Nakon što se prvo upisao u asistente, Sheraldo Becker krasnom je završnicom postigao svoj pogodak u 36. minuti.

Tri minute kasnije nije najbolje reagirala obrana Freiburga nakon slobodnog udarca. Do lopte je stigao Becker koji odličnim udarcem s 15 metara pogađa snažno u bliži kut.

Gosti su smanjili u 56. minuti nakon pogotka glavom Manuela Guldea koji je tako zabio prvi gol u natjecateljskoj utakmici ove sezone. U 70. minuti gostujuća ekipa smanjila je na 3:2 pogotkom Vincenza Grifa iz penala.

Očekivano je kako se u tim trenucima uvuče nervoza u momčad, no dvojbe oko pobjede domaće ekipe riješio je Aissa Laidouni u 80. minuti, devet minuta nakon što je ušao u igru.

Josip Juranović nije ulazio u igru kod pobjedničke ekipe.

Wolfsburg - Hoffenheim 2:1

Wolfsburg Nike Kovača stigao je do domaće pobjede protiv Hoffenheima od 2:1 i tako se barem privremeno vratio na šesto mjesto ljestvice. Treća mu je to pobjeda u zadnje četiri utakmice.

Domaća momčad startala je pogotkom u 15. minuti, a nakon ubačaja Ridlea Bakua glavom je poentirao Jakub Kaminski. Rezultat se nije mijenjao sve do 75. minute.

Samo pet minuta po ulasku u igru, Luca Waldschmidt zabio je za 2:0 Wolfsburga nakon proigravanja Felixa Nmecha. U završnici susreta autogolom Josuhe Guilavoguija Hoffenheim je smanjio, ali više od toga nije išlo.

Bartol Franjić ostao je na klupi kod Wolfsburga, dok je Andrej Kramarić odigrao cijeli susret za gostujuću ekipu.