Bundesliga, 32. kolo, 14.05.2023, 15:30 h
Stuttgart 1:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Sosa igrao do 90. minute, Stuttgart i Bayer podijelili bodove

Petar Jenjić • nedjelja, 14.05.2023.

Odigrana je još jedna utakmica 32. kola njemačke Bundeslige, a u njoj su Stuttgart i Bayer Leverkusen odigrali neriješeno...

Jedni u borbi za Europu, drugi za ostanak, ishod - remi. Stuttgart je ugostio Bayer Leverkusen u dvoboju s dva penala koji je završio rezultatom 1:1 i podjelom bodova.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je dobio priliku za vodstvo u 57. minuti nakon dosuđenog kaznenog udarca. Odgovornost je preuzeo Serhou Guirassy koji je riskirao "panenkom", ali je uspio i pogoditi.

Sudac Frank Willenborg imao je i dalje dosta posla pa je tako u 68. minuti nakon pregleda VAR snimke dosudio još jednu najstrožu kaznu, ovoga puta za goste.

Loptu je na bijelu točku stavio Exequiel Palacios i bio precizan. To mu je bio prvi pogodak još od 19. ožujka kada je dva gola zabio Bayernu.

Četiri minute kasnije domaćin je imao sjajnu šansu za drugi pogodak, no Josha Vagnoman nije najbolje reagirao nakon kornera pa iz blizine glavom šalje loptu kraj gola.

Rezultat se do kraja ipak nije promijenio. Borna Sosa krenuo je u početnoj postavi za domaćina, a igru je napustio u 90. minuti.

Ovakvih ishodom Stuttgart ostaje pretposljednji s 29 bodova, jednim manje od Schalkea i četiri više od Herthe, dok se Bayer izjednačio s Wolfsburgom na šestom mjestu s 49 bodova.