Napoli slavio protiv Intera, Juriću i Vlašiću bod protiv Brekala

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.05.2023.

Odigrana su još dva susreta 36. kola Serie A. U utakmici dana Napoli je slavio protiv milanskog Intera dok su Torino i Fiorentina remizirali...

Ivan Jurić neće se složiti s tvrdnjom kako je dvoboj protiv Fiorentine bio nebitan, no bio je to dvoboj dvije momčadi iz sredine ljestvice, susjeda s istim brojem bodova koji na istim pozicijama ostaju i nakon ovog kola.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U zanimljivom dvoboju podjela bodova na kraju je i najpravednija, Fiorentina je povela pogotkom Luke Jovića odmah nakon što je ušao u igru dok je izjednačio na konačnih 1:1 Antonio Sanabria.

U domaćem sastavu Nikola Vlašić odradio je cijelu utakmicu dok je Josip Brekalo kod gostiju ušao u 65. minuti umjesto Saponare.

Važniji dvoboj uslijedio je u kasnijem terminu kada je Napoli ugostio na svom travnjaku milanski Inter. Nije to bio važan dvoboj za domaćina koji je već osigurao naslov prvaka, ali bio je važan za Inter koji se bori za Ligu prvaka.

Inter se našao u problemima u prvom dijelu kada je ostao bez Roberta Gagliardinija koji je zaradio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Brojčanu nadmoć domaćin je iskoristio u 67. minuti kada je poveo pogotkom Zamba Anguisse, ali Inter se nije predavao i poravnao je preko Lukakua koji je iskoristio neopreznost Juana Jesusa i pokraj njega zabio.

Inter je ipak na kraju ostao bez bodova, krasan gol postigao je Giovanni Di Lorenzo koji je s 18 metara pogodio suprotni gornji kut. Točku na i i konačnih 3:1 postavio je Gianluca Gaetano u sudačkoj nadoknadi.

Marcelo Brozović ušao je u igru u 58. minuti umjesto Nicola Barelle.