PSG pred matematičkom obranom naslova prvaka, Lens pobjegao Tudoru na drugom mjestu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.05.2023.

U posljednja dva susreta 36. kola Ligue 1 favoriti su upisali pobjedu. PSG je slavio u Auxerreu, a Lens je bio uspješan u Lorientu...

Samo još matematika dijeli PSG od službene obrane naslova prvaka Francuske. Naime dva kola prije kraja ima šest bodova prednosti nad Lensom i gol razliku +50 dok je Lens na gol razlici +34. Potrebno je svjetsko čudo da PSG ne obrani titulu prvaka, morao bi izgubiti obje utakmice do kraja, Lens obje dobiti i nadoknaditi 16 golova u gol razlici.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

PSG je pobjedom 2:1 kod Auxerrea došao do šest bodova prednosti, a titulu može proslaviti u sljedećem kolu kada će gostovati kod Strasbourga.

U Auxerreu je trebao samo osam minuta da dođe do 2:0, Kylian Mbappe postigao je oba pogotka i najavljena je teška večer za domaćina. Ipak Auxerre je do kraja susreta stabilizirao igru i spriječio potpuni potop. Čak je i smanjio zaostatak na konačnih 1:2 golom Lassinea Sinayoka u 51. minuti.

Lens je u utakmici prije ove iskoristio posrtaj Tudorovog Marseillea koji je u subotu poražen kod Lillea te je slavljem kod Lorienta pobjegao na pet bodova. U sljedećem kolu Lens dočekuje već otpisao Ajaccio i tu može potvrditi drugu poziciju.

Kod Lorienta je slavio golovima Floriana Sotoce, Adriena Thomassona i Seka Fofane koji su zabijali nakon što je Romain Faivre doveo Lorient u vodstvo već u šestoj minuti.