Brest potvrdio ostanak u ligi, Palaversa bez nastupa u remiju Troyesa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.05.2023.

U francuskom prvenstvu situacija oko borbe za opstanak je sve jasnija. Već su eliminirani Troyes, Ajaccio i Angers i traži se još jedan putnik u Ligue 2...

Nogometaši Bresta imaju razloga za slavlje. Cilj je ispunjen i dva kola prije kraja sezone osiguran je ostanak u ligi. On je potvrđen domaćom pobjedom protiv neopterećenog Clermonta s 2:1 čime je Brest pobjegao 17. Nantesu na osam bodova prednosti dva kola prije kraja.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Clermont je prvi došao do pogotka preko Neta Borgesa, ali domaćin je došao do preokreta golovima Francka Honorata i Stevea Mouniea.

U susretu bez posebnog značaja Nice je ugostila Toulouse i propisno se ispromašivala. Susret je okončan bez pogodaka uz brojne promašaje domaćih igrača.

Troyes je već eliminiran iz najvišeg ranga, a Strasbourg još matematički čeka na potvrdu ostanka u ligi. Imao je priliku potvrditi ga u ovom susretu, ali je samo remizirao 1:1.

Poveo je pogotkom Habiba Diarre, a kada je u 58. minuti Gauthier Gallon zaradio isključenje i ostavio Troyes s igračem manje, činilo se da će Strasbourg do pobjede. Međutim niti 15 minuta kasnije Aleksander Djiku na drugoj strani zarađuje također isključenje, a Rony Lopes iz slobodnog udarca poravnava. Ante Palaversa kod domaćina je ostao na klupi.

Reims je s posljednjeplasiranim Angersom remizirao 2:2 nakon što je dva puta ispuštao vodstvo. Zabijali su za domaćina Junya Ito i Folarin Balogun, ali Angers su vraćali Halid Šabanović i Himad Abdelli.