SuperSport Druga NL, 29. kolo, 29.05.2023, 17:30 h, Sv. Josip Radnik, Sesvete
Suci: Suci: Ivan Čužić, Filip Krznarić, Patrik Krmar, 4. sudac: Mario Stanić
3:0(0:0) Bjelovar
Bjelovar

Sesvete nadigrale Bjelovar i osigurale direktan dvoboj sa Zrinskim za viši rang

Petar Jenjić • ponedjeljak, 29.05.2023.

U posljednjoj utakmici pretposljednjeg 29. kola SuperSport Druge NL, nogometaši Sesveta na domaćem su terenu bili bolji od Bjelovara. U zadnjem kolu igrat će protiv Zrinskog za ulazak u viši rang...

Marko Guja
46'
21
Fran Čuljak
54'
13
Sven Opačić
77'
3
David Kovačić
85'
2
David Iličić
85'
Vedran Kočiš
35'
6
Ron Rojka
60'

Zoran Marčetić

Svi ljubitelji SuperSport Druge NL mogu doći na svoje nakon današnje posljednje utakmice 29. kola. Sesvete su na domaćem terenu svladale Bjelovar rezultatom 3:0 i tako ostali u utrci za prvim mjestom.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zrinski Jurjevac sada im bježi samo jedan bod, a u posljednjem kolu gostovat će upravo kod njih u izravnoj borbi za SuperSport Prvu NL. Ne može bolje od toga.

Prevelikih opasnosti za oba vratara nije bilo sve do 21. minute. Tada su svoju šansu imali gosti kada je odličnu dugačku loptu dobio Jovan Motika, sjurio se prema golu, no Nikola Ilinčić obranio je njegov pokušaj.

Dobru šansu domaćin je imao u 34. minuti. Bjelovarčani su u tom trenutku igrali s desetoricom jer je Damjan Jurić izašao zbog ozljede. Pucao je Mateo Topić s 15 metara, no lopta odlazi kraj stative.

Ivan Abramović uputio je novi udarac Sesvećana u 38. minuti, no obranio je Gabriel Iličević. Na odbijancu je bio Nino Vukosović koji je pokušao lobom, ali nije bio precizan. Jakov Pranjić u 42. minuti pokušao je iz slobodnog udarca za Bjelovar, no pogodio je vanjski dio mreže.

U razmaku od samo dvije minute Sesvete su postigle dva pogotka. Josip Mijatović opalio je s 20 metara, brani gostujući vratar, no na odbijanac natrčava Topić i posprema loptu u mrežu. Nakon solidnog pokušaja "Bijelih", domaćin postiže novi gol.

Napast po desnoj strani, Josip Ivan Zorica, izbacio je Mihaela Hrahoskog i iskosa unutar kaznenog prostora ljevicom poslao loptu u suprotni kut.

Napadao je Bjelovar, no dosta udaraca završavalo je u bloku. U prijevodu, ostajalo je dosta prostora prema naprijed, a to je u 82. minuti iskoristio Marko Guja koji se sjurio prema golu, vratar i branič gostiju "otišli" su u prazno, a igrač Sesveta lako skrenuo loptu u gol.

Dvoboj Zrinskog i Sesveta na rasporedu je sljedeću nedjelju, 4. lipnja, s početkom od 17:30 sati.