SuperSport Druga NL, 30. kolo, 04.06.2023, 17:30 h
Bjelovar 3:2 Mladost Ždralovi
Mladost Ždralovi

Golijada u lokalnom derbiju otišla na stranu Bjelovara

Petar Jenjić • nedjelja, 04.06.2023.

U susretu 30. kola SuperSport Druge NL, nogometaši Bjelovara zaključili su sezonu pobjedom protiv Mladosti Ždralova. Ovim bodovima skočili su na peto mjesto ljestvice...

Lokalni derbi ostao je za kraj SuperSport Druge NL, a u pretposljednjoj utakmici sezone Bjelovar je bio domaćin Mladosti Ždralovi te stigao do pobjede rezultatom 3:2.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već je ranije bilo jasno da će Mladost završiti na četvrtom mjestu bez obzira na današnji ishod, ali su zato, po pitanju konačnog plasmana, više motiva imali današnji domaćini koji su preskočili Opatiju i Dugo Selo te stigli na petu poziciju na kojoj će i zaključiti sezonu.

Gledali smo jako zanimljivo prvo poluvrijeme u kojem su obje ekipe imale svoje prilike, a kudikamo uspješniji bio je domaćin koji je imao i dva pogotka prednosti.

U vodstvo je stigao u desetoj minuti kada je poentirao Jovan Motika, da bi na 2:0 povisio Jakov Pranjić koji je sigurno izveo kazneni udarac.

Igrala se 59. minuta kada izdvajamo slobodan udarac Seida Behrama koji prebacuje živi zid i pogađa stativu. Nekoliko minuta kasnije gosti su ipak smanjili zaostatak, a poentirao je Domagoj Colarić nakon ubačaja Matea Jakšića.

U 70. minuti gosti su okrunili bolju igru te stigli do poravnanja. Nakon ubačaja Behrama, Colarić ponovno, gotovo s iste pozicije, postiže novi pogodak - ovoga puta glavom.

Rezultat se ponovno promijenio u 85. minuti, ali ovoga puta po treći puta u mreži Ždralova. Nakon izvedenog kornera Mario Ljevar skrenuo je prema golu loptu koja je prešla liniju. Pet minuta kasnije drugi žuti karton zaradio je kapetan domaće momčadi Patrik Šantalab, a do kraja se rezultat nije promijenio.