SuperSport Druga NL, 30. kolo, 04.06.2023, 17:30 h, Čepin
Suci: Patrik Kolarić, Željko Bučar, Dominik Benković
Nino Vukasović 79'
Sesvete

Zrinski prokockao vodstvo i igrača više, Sesvećani preokretom do SuperSport Prve NL

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.06.2023.

Odlučujući dvoboj za prvaka SuperSport Druge NL odigran je u Čepinu gdje je domaći Zrinski trebao barem bod protiv Sesveta za potvrdu prvog mjesta. Nije uspio, Sesvećani su i s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme stigli do pobjede 2:1...

Ivan Jajalo
15'
10
Stipe Vrdoljak
75'
15
Petar Korov
75'
2
Niko Hajnal
81'
3
Ivor Krešić
81'
Marin Brigić
46'
8
Josip Mijatović
46'
21
Fran Čuljak
46'
13
Sven Opačić
46'
28
Leon Petrović
72'
Mario Rac

Nogometaši Sesveta novi su članovi SuperSport Prve NL. Za prvo mjesto i izravan prolaz u viši rang trebali su pobjedu u Čepinu protiv Zrinskog i upisali su je s 2:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zrinski je propustio veliku priliku, vodio je 1:0 i imao igrača više, ali je dopustio gostima da dođu do preokreta.

Susret je počeo odličnim prilikama za Sesvećane koji su već u prvoj minuti imali čisti zicer, Abramović se sjurio prema golu, ali vratar domaćina je obranio njegov pokušaj. Vrlo brzo Stanić je još jednom dobio bitku protiv Abramovića, ovaj put nakon udarca glavom.

Od sredine prvog poluvremena počeli su i domaćini prijetiti, odlično je iz slobodnjaka pucao Jajalo, sjajno je obranio Ilinčić.

U 36. minuti kazneni udarac za domaćina. U borbi za loptu Šuart je nagazio Horvata, a Mario Tadić s 11 metara doveo je Zrinski do prednosti.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Šuart je zaradio drugi žuti karton, ovaj put zbog neopreznog starta.

Iako su ostali s igračem manje, gosti su napravili preokret.

Prvo je u 56. minuti Topić zapucao dvije sjajne prilike, a onda je deset minuta kasnije Čuljak pogodio za poravnanje. Guja je odradio odličan posao na lijevoj strani, ubacio loptu pred gola domaćina gdje natrčava Čuljak i zabija za 1:1.

13 minuta kasnije potpuni preokret. Ubačena je lopta u 16 metara i došla do Vukasovića koji puca iz gužve i zabija za 1:2.

Gosti su izdržali pritisak Zrinskog do kraja susreta i izborili su tri velika boda.

Za Zrinski ovo nije kraj nadanja o višem rangu, čekaju ga dodatne kvalifikacije protiv Kustošije.