[VIDEO] Alaves golom u 129. minuti izborio povratak u Primeru

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 18.06.2023.

Asier Villalibre bio je junak Alavesa nakon što je duboko u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka poentirao iz penala za pobjedu protiv Levantea. Time je njegova momčad izborila povratak u Primeru...

Nogometaši Alavesa kao posljednji su osigurali igranje u španjolskoj La Ligi iduće sezone nakon pobjede protiv Levantea u finalu dodatnih kvalifikacija.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva utakmica u Vitoriji je završila bez golova, a nakon 90 minuta susreta u Valenciji također su mreže mirovale. U produžecima su igrači domaćeg Levantea dva puta pogađali okvir vrata, a drama je dosegnula vrhunac debelo u nadoknadi drugog produžetka.

Naime, zbog igranja rukom u 129. minuti je dosuđen jedanaesterac za Alaves kojeg je u pogodak pretvorio Asier Villalibre. Bio je to pogodak vrijedan ulaska Alavesa u La Ligu, a u slučaju da je utakmica završila 0:0 ne bi se izvodili jedanaesterci, već bi Levante otputovao u elitu jer je tijekom sezone bio bolje plasiran u prvenstvu od Alavesa.

Iz La Lige su ispali Valladolid, Espanyol i Elche, dok će osim Alavesa njihova mjesta iduće sezone preuzeti Granada i Las Palmas.