Europsko prvenstvo U-21 2023., skupina B, 1. kolo, 21.06.2023, 18:00 h, Giulesti Stadium, Bukurešt

Petar Jenjić • srijeda, 21.06.2023.

Na početku Europskog prvenstva do 21 godine, hrvatska nogometna reprezentacija upisala je poraz. Bolja je bila Ukrajina koja je slavila s 2:0, a po jedan pogodak postigla je u svakom poluvremenu...

Oleksandr Nazarenko
62'
19
Oleh Očeretko
71'
7
Bohdan Viunnik
71'
22
Georgij Sudakov
83'
5
Ivan Želizko
83'
Michele Šego
58'
17
Luka Stojković
58'
18
Gabriel Vidović
73'
9
Roko Šimić
84'
21
Veldin Hodža
84'
Dragan Skočić

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine startala je porazom na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj i Gruziji. Mini Vatreni poraženi su od vršnjaka iz Ukrajine rezultatom 2:0, možemo reći potpuno zasluženo.

Igraj na utakmice U-21 Europskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije to bila briljantna predstava Skočićevih izabranika koji igraju u skupini B gdje su još Španjolska i Rumunjska. Ako je suditi po prvom susretu, ovo nikako nije dobro, posebno u obrambenom segmentu, dok je u napadu i bilo nekoliko nerealiziranih šansi.

Ukrajinci su igrali odlično u uvodnim minutama i stvarali dosta problema hrvatskoj obrani. Propusti su rezultirali primljenim pogotkom u 19. minuti kada je odličan solo prodor imao Oleksij Kaščuk i matirao Dominika Kotarskog.

Tri minute kasnije uslijedio je pokušaj Hrvatske iz slobodnog udarca preko Marka Bulata, no lopta je od živog zida otišla malo kraj stative. Isti igrač opasno je zaprijetio iz još jednog slobodnjaka u 34. minuti, ali dobro je reagirao Anatolij Trubin.

Iz prvog poluvremena još je potrebno izdvojiti i udarac Matije Frigana, ali ipak bez veće opasnosti po gol Ukrajinaca čiji su ofenzivci stvarali dosta problema obrani mini Vatrenih koja je dosta propuštala.

Odmah početkom nastavka Ukrajina je podebljala vodstvo, Kaščuk je praktički neometan ubacio s desne strane, Danilo Sikan nadskočio Bartola Franjića i glavom skrenuo loptu u mrežu. Najbolja šansa Hrvatske stigla je u 62. minuti susreta kada je na asistenciju Frigana pucao Luka Stojković, no pogodio je gredu.

Bilo je još ponekih pokušaja na obje strane do kraja utakmice, ali se rezultat više nije promijenio.