Europsko prvenstvo U-21 2023., skupina B, 2. kolo, 24.06.2023, 20:45 h, Giulesti Stadium, Bukurešt

Petar Jenjić • subota, 24.06.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je poraz i u drugoj utakmici Europskog prvenstva te tako i matematički ispala s natjecanja. Do pobjede je stigla Španjolska koja je minimalno slavila zahvaljujući najbržem pogotku u povijesti natjecanja...

Gabriel Veiga
61'
19
Aimar Oroz
74'
21
Sergio Camello
74'
11
Ander Barrenetxea
90'+1'
15
Mario Gila
90'+1'
Luka Stojković
46'
7
Lukas Kačavenda
46'
4
Ante Palaversa
73'
3
David Čolina
73'
14
Niko Galešić
80'
Dragan Skočić

Najbrži pogodak u povijesti Europskih prvenstava do 21 godine presudio je reprezentaciji Hrvatske koja je s minimalnih 1:0 poražena od vršnjaka iz Španjolske. Tako je i matematički ispala s natjecanja, praktički bez ispaljenog metka.

Igraj na utakmice U-21 Europskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kada se sve zbroji i oduzme, Španjolska je zasluženo stigla do sva tri boda, a u cijeloj utakmici izabranici Dragana Skočića imali su svega dvije dobre situacije pred protivničkim golom.

Nakon samo 20 sekunde igre Španjolska je povela. Sergio Gomez prošao je po lijevoj strani i ubacio za kapetana Abela Ruiza koji iz blizine skreće loptu u mrežu.

Tako je Furija postigla najbrži gol u povijesti Eurospkog prvenstva do 21 godine. Ruiz je za devet sekundi nadmašio pogodak Njemačke prije dvije godine kada je poentirao Florian Wirtz.

Bio je to katastrofalan početak utakimce, a ni sljedeći period igre nije bio nimalo obećavajući. Španjolci su bili puno opasniji i imali jako visok postotak posjeda lopte. Izdvajamo 29. minutu u pokušaj Gomeza koji jee planirao ubačaj, ali mu je lopta otišla preko noge. Dominik Kotarski uspio je odbiti loptu u korner.

Prvi udarac u drugom poluvremenu stigao je u 50. minuti, Matija Frigan je dobro skočio i pucao glavom, ali ravno u Arnaua Tenasa. Pet minuta kasnije najbolja situacija za Hrvatsku. Visoka lopta za Maura Perkovića i visok luk udarca glavom. Lopta je završila na gredi i od Tenasa u korneru.

Uslijedio je period igre bez prevelikih prilika, a onda su Španjolci u razmaku od minute imali dvije jako dobre situacije. Prvo je udarac Gabriela Veige blokirao Bartol Franić, nakon čega je odličan udarac Juana Mirande završio na stativi.

Kontra Španjolaca stigla je u 84. minuti, povukao je Rodri koji je na koncu i pucao, ali obranio je Kotarski. Četiri minute kasnije Hrvatska je imala najbolju situaciju na susretu, Niko Sigur je glavom spustio na Frigana na pet metara, ali udarac završava po sredini gola, posred vratara protivničke ekipe.