Marčinko slavila u hrvatskom polufinalu, poraz Bošković

Petar Jenjić • petak, 30.06.2023.

Petra Marčinko slavila je u dva seta protiv Tene Lukas i tako izborila finale turnira u talijanskom Tarvisiju. U četvrtfinalu turnira u Kursumlijskoj Banji poražena je Lea Bošković...

Poraz u četvrtfinalu ITF turnira u Kursumlijskoj Banji upisala je Lea Bošković, a od nje je bila bolja slovenska predstavnica Živa Falkner.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trenutno 538. tenisačica svijeta slavila je sa 6:4, 6:2 nakon jednog sata i 44 minute igre. Bio im je to drugi međusobni dvoboj i prva pobjeda Slovenke.

Istim rezultatom slavila je Petra Marčinko u polufinalu 25 tisuća dolara vrijednog turnira u Tarvisiju protiv sunarodnjakinje Tene Lukas.

Meč je trajao jedan sat i 27 minuta, a Marčinko je u trećem međusobnom dvoboju upisala i treću pobjedu bez izgubljenog seta. U finalu je čeka Katarzyna Kawa iz Poljske.

Podsjetimo, Marčinko je do sada odigrala četiri finala u karijeri i u sva četiri je slavila. Posljednji je osvojila prije nešto manje od dva tjedna, a danas je protiv Lukas upisala devetu pobjedu zaredom.