Hrvatske košarkašice vrlo uvjerljivom pobjedom otvorile nastup na Europskom prvenstvu U-18

Mihaela Bradovski • subota, 01.07.2023.

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija do 18 godina nastup na Europskom prvenstvu B divizije u Sofiji, a na startu je upisala vrlo visoku pobjedu protiv Danske s čak 91:39...

Mlade hrvatske košarkašice bile su puno bolje od Danske i stigle su do startne pobjede na Europskom prvenstvu do 18 godina B divizije. Dankinje su upisale poraz s čak 91:39.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Potpuna dominacija Hrvatske, Danska se dobro držala samo u prvih deset minuta, a sve nakon toga pripalo je Hrvaticama.

Izabranice Deana Nemeca u svakom segmentu su nadigrale Dansku, a ono što posebno veseli je dobra razina koncentracije i svega devet izgubljenih lopti.

Prva četvrtina okončana je s 20:16 za Hrvatsku, ali već do poluvremena razlika je bila preko 20 poena u korist Hrvatske.

Predvodile su je na kraju Petra Božan s 18 poena i sedam skokova i Lucija Banović s 15 poena i osam skokova. Kod Danske Freya Jensen imala je 11 poena i sedam skokova.

U sljedećem kolu Hrvatska igra protiv Nizozemske koja je također slavila na startu protiv Sjeverne Makedonije.