Vodeni sportovi

Srbija posljednji četvrtfinalist, domaćin posustao u drugom poluvremenu

Petar Jenjić • nedjelja, 23.07.2023.

Vaterpolisti Srbije izborili su četvrtfinale Svjetskog prvenstva. U dvoboju osmine finala slavili su protiv domaćina turnira Japana sa 16:10...

Reprezentacija Srbije posljednja je izborila četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Japanu. Zadnji dvoboj osmine finala igrao je protiv domaćina natjecanja te stigao gotovo pa do rutinske pobjede.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Srbi su slavili rezultatom, iako im nije bilo nimalo lako kroz prvo poluvrijeme koje su završili s minimalnim vodstvom od 6:5. Međutim, treću četvrtinu dobili su sa 7:2 i tako prelomili susret u svoju korist.

Najbolji su u pobjedničkim redovima s tri pogotka bili Marko Radulović i Strahinja Rašović. Kod Japanaca je četiri gola postigao Yusuke Inaba.

Srbiju u četvrtfinalu čeka reprezentacija Italije, Crna Gora igrat će protiv Grčke, Mađarska protiv SAD-a i Francuska protiv Španjolske.