Vodeni sportovi

Nije pomogao niti raspoloženi Mitrović: Španjolska ostavila Srbiju bez odličja

Branimir Korać, HINA • subota, 29.07.2023.

U susretu za treće mjesto na Svjetskom vaterpolskom prvenstvu u Fukuoki, Španjolska je svladala Srbiju. Bio je to susret u kojem su dominirali vratari...

Španjolski vaterpolisti osvojili su brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki pobijedivši Srbiju s 9:6 (3:3, 3:2, 2:0, 1:1).

Igraj na utakmice SP-a u vaterpolu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjeda Španjolaca je bila posve zaslužena, a odlučujuća je bila treća četvrtina kada je Furija povela s tri razlike. Razlika je mogla biti i veća, no blistao je srpski vratar Branislav Mitrović, koji je u trećoj četvrtini obranio i peterac.

Španjolce je predvodio Alvaro Granados s tri pogotka, a toliko je zabio i Strahinja Rašović za Srbiju.

U finalu od 11 sati igraju Grčka i Mađarska.