Europska liga, 3. pretkolo, 08.08.2023, 16:00 h
Astana 2:1 Ludogorec Razgrad
Ludogorec Razgrad

Astana s odličnim Čondrićem slavila u prvoj utakmici protiv Ludogoreca

Mihaela Bradovski • utorak, 08.08.2023.

Odigran je prvi susret kvalifikacija za Europsku ligu ove sezone, a u njemu je Astana ugostila Ludogorec. Bolji su bili Kazahstanci s 2:1...

Dobri Dinamovi poznanici Astana i Ludogorec susreli su se u trećem pretkolu Europske lige, a Astana je na svojoj umjetnoj travi bila uspješnija s 2:1.

Igraj na utakmice Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to prilično izjednačen susret, ali domaćin je ipak u konačnici bolje iskoristio prilike i stigao je do pobjede.

Bugari su prvi došli do pogotka preko Noaha Sundberga u 34,. minuti, ali nije se dugo čekalo na uzvrat. Pet minuta kasnije Žarko Tomašević poravnava.

U drugom dijelu vrlo brzo Astana dolazi do preokreta zahvaljujući pogotku Aleksandera Maročkina.

Sva tri gola postignuta su glavom nakon ubačaja u 16 metara, a moglo je biti još pogodaka da Josip Čondrić na jednoj i Sergio Padt na drugoj strani nisu dosta toga obranili.

Čondrić je bio na vratima Astane cijelu utakmicu, a Marin Tomasov ušao je u igru u 61. minuti umjesto Aimbetova. Na drugoj strani Simon Sluga odgledao je utakmicu s klupe.