Trećeligaš izbacio Čolinin i Beljin Augsburg, visoka pobjeda Kovačevog Wolfsburga

Petar Jenjić • nedjelja, 13.08.2023.

Odigrano je osam utakmica njemačkog Kupa, a najveće iznenađenje priredio je trećeligaš Unterhaching koji je na domaćem terenu svladao Augsburg. Wolfsburg Nike Kovača nije imao problema protiv petoligaša...

HSV se jako namučio protiv trećeligaša Essena kojeg je porazio tek nakon produžetaka s 4:3. Vodio je u tri navrata, ali sva tri puta Essen se uspijevao vratiti i izboriti dodatnih 30 minuta. Ipak, u 117. minuti Laszlo Benes zabio je za pobjedu.

Igraj na njemački Kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Wolfsburg kojeg vodi Niko Kovač, krenuo je u Kup natjecanje gostovanjem kod petoligaša TuS Makkabi Berlina protiv kojeg nije imao prevelikih problema. Na koncu je slavio sa 6:0.

Nakon prvog poluvremena vodio je golovima Lukasa Nmeche i Jonasa Winda, a vodstvo su u prvih 12 minuta nastavka podebljali Tiago Tomas i Yannick Gerhardt. Pobjedu su golovima u 79. i 89. minuti potvrdili Ridle Baku i Tomas.

Protiv petoligaša Oberacherna, za koji igra Hrvat Marin Štefotić, slavio je Freiburg rezultatom 2:0. Oba pogotka bundesligaš je postigao u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Christian Gunter i Roland Sallai.

Trećeligaš Unterhaching iznenadio je Augsburg i na svom ga terenu svladao rezultatom 2:0. Strijelci za veliku pobjedu bili su Mathias Fetsch u 29. i Boipelo Mashigo u 94. minuti.

U dresu gostiju David Čolina je krenuo od prve minute, no izašao je na poluvremenu, dok je Dion Drena Beljo u igru ušao u 61. minuti.

Fortuna Düsseldorf slavila je u gostima kod četvrtoligaša Illerissena, za koji je do 85. minute igrao Marin Pudić. Strijelci u pobjedi 3:1 bili su autogol Kevin Frisorgera te zatim Vincent Veremij i Christos Tzolis. Frisorger je nakon autogola zabio i za svoju ekipu.

Lokomotive Leipzig ugostio je Eintracht Frankfurt, ostavio dobar dojam kroz prvo poluvrijeme, ali je na koncu poražen s visokih 7:0. Prvo je zabio Randal Kolo Muani, a nakon njega Mario Götze, Omar Marmoush i Junior Dina Ebimbe. Za 5:0 i 6:0 zabio je Jessic Ngankam, a konačan rezultat postavio je Hugo Larsson.

U dresu gostiju nije nastupio Kristijan Jakić.