Uremović strijelac u laganom prolazu Herthe, Werder kiksao kod trećeligaša

Branimir Korać • subota, 12.08.2023.

Odigrana je većina utakmica subotnjeg programa DFB Pokala, a favoriti su uglavnom bili uspješni. Osim Werdera koji je neočekivano poražen od Viktorije iz Kölna...

Većina favorita nije imala problema i upisala je uvjerljive pobjede. Među njima je i Bayer Leverkusen koji je u gostima pregazio Teutoniju s čak 8:0. Bayer je jako dobro koristio svoje prilike, imao preko 50 posto realizacije udaraca prema golu, a najefikasniji bio je Čeh Adam Hložek koji je postigao dva pogotka nakon ulaska u igru. Po jednom su strijelci bili Edmond Tapsoba, Victor Boniface, Florian Wirtz, Amine Adli, Jeremie Frimpong i Jonas Hofmann.

Igraj na utakmice DFB Pokala na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Edin Terzić s dortmundskom Borussijom upisao je glatku 6:1 pobjedu u gostima kod amatera Schott Mainza. Nije bilo nikakve dvojbe, gosti su potpuno dominirali i slavili su uz dva gola Sebastiana Hallera te po jedan Juliana Brandta, Marcela Sabitzera, Donyella Malena i Youssoufe Moukoka.

Hertha je slavila u gostima kod Jene s 5:0, a među strijelce se upisao i hrvatski internacionalac Filip Uremović. Uremović je u 59. minuti stavio točku na i i pogodio za konačnih 5:0 udarcem glavom nakon ubačaja Tabakovića.

Uremović je u igru ušao svega dvije minute ranije, a pogodak je postigao na asistenciju raspoloženog Tabakovića koji je bio i strijelac. Švicarac je tek stigao u Herthu, ovo mu je druga utakmica nakon dolaska iz bečke Austrije i prvi pogodak i asistencija.

Za jedino iznenađenje pobrinula se Viktoria iz Kölna koja je s 3:2 izbacila Werder. U 11. minuti Werder je ostao s igračem manje zbog isključenja Amosa Piepera. Unatoč tome dva puta su gosti iz Bremena vodili, međutim Viktoria je ipak slavila preokretom i golom Donnyja Bogicevica u 95. minuti.

Stuttgart je bez suspendiranog Borne Sose lakoćom slavio s 4:0 u gostima kod Balingena. Sve je riješeno brzo, Millot, Silas i Guirassy su do odmora zabili tri gola, a u drugom dijelu Endo je samo zaključio priču.