U-16: Hrvatska osvojila zlatnu medalju na Europskom prvenstvu Divizije B!

Petar Jenjić • nedjelja, 13.08.2023.

Pobjedom u finalu Europskog prvenstva Divizije B, hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina osvojila je zlatnu medalju. Protiv Bugarske nije bilo prevelike drame...

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija do 16 godina osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu Divizije B koje se igralo u rumunjskom Pitestiju.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjedom protiv Gruzije u polufinalu mladi Hrvati osigurali su povratak u Diviziju A, a finalni dvoboj protiv Bugarske bio je više za prestiž. Naravno, uvijek je ljepše zaključiti natjecanje kao najbolji.

Sam dvoboj nije bio odviše napet. Nakon prvih deset minuta izabranici Roka Jurline imali su vodstvo od 26:14, a do poluvremena je razlika narasla na 17 koševa (47:30). U nastavku je ostalo pitanje kojom će razlikom slaviti, sve do konačnih 85:67.

Najbolji je kod Hrvatske bio Borna Katanović s 26 poena i devet skokova, dok je Roko Jemo dodao 21 koš, šest skokova i šest dodavanja.

Po 12 poena kod Bugara ubacili su Mihail Kalinov i Kalojan Kolev.