Supersport Prva NL, 2. kolo, 18.08.2023, 17:30 h, Stadion Borovo naselje, Vukovar

Petar Jenjić • petak, 18.08.2023.

U susretu drugog kola SuperSport Prve NL do pobjede u gostima stigao je Zrinski iz Jurjevca koji je bio bolji od Vukovara 1991. To je domaćinu prvi domaći poraz nakon 11 mjeseci...

Mateo Andačić
46'
24
Franco Capitani Minguez
46'
14
Ivan Aleksić
74'
19
Marlon Roos Trujillo
90'
Ivan Jajalo
58'
11
Sadik Škrijelj
76'
14
Domagoj Topić
86'
5
Luka Ćubel
86'
Igor Budiša

Još od 17. rujna prošle godine i utakmice protiv Croatije iz Zmijavaca, Vukovar 1991 nije znao za domaći poraz u SuperSport Prvoj NL - sve do današnjeg dvoboja.

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U goste je stigao Zrinski iz Jurjevca koji je upisao pobjedu rezultatom 2:1. Oba pogotka postigao je u prvom poluvremenu, domaćin je smanjio u nastavku, no do boda ipak nije došao.

Gosti su poveli nakon 18 minuta igre. Lopta je na 17 metara došla do Amara Pekarića koji je opalio prema golu, a udarac se odbio od Darija Rugaševića, prevario vratara i ušao u mrežu. Nakon toga Zrinski je zagospodario terenom.

I onda je gost zasluženo stigao do drugog pogotka u 40. minuti. Dobra akcija gostujuće ekipe, lopta dolazi do Petra Korova koji puca s deset metara pod gredu. Neobranjivo za Tina Sajka koji je po drugi puta morao vaditi loptu iz mreže.

Odlična šansa Vukovara odmah na startu drugog poluvremena, Törles Knöll se našao u prilici, pucao je s 15 metara, ali obranio je Stanić i odbio u korner. U 54. minuti dobar pokušaj izvana raspoloženog Pekarića, ali uz pomoć Sajka, lopta ide van terena u korner.

Jako dugo ništa se nije događalo, a onda je u 81. minuti Vukovar smanjio zaostatak. Pucao je Zinedin Mustedanagić koji pogađa stativu, lopta je iz odbijanca stigla do Franca Capitanija koji je sjajno primio loptu i zatresao protivničku mrežu.

U samoj završnici domaćin je imao sjajnu šansu preko Mustedanagića koji je pucao glavom iz blizine, no vratar Zrinskog spasio je svoju ekipu.