Šibenik slavio u derbiju sa Solinom, Dugopolje izvuklo remi u Bijelom Brdu, a Cibalia kod Dubrave

Krešimir Milić • subota, 19.08.2023.

Solin je imao bod nakon što su poništili vodstvo Šibenčana s dva gola Kaćunka. No, pred kraj susreta Laća je donio Šibeniku pobjedu…

Šibenik od povratka u drugoligaški razred nastavlja s pobjedama. Nakon što su u prošlom kolu s 3:0 na Šubićevcu ispratili Vukovarce, sad se vraćaju s pobjedom iz Dugopolja sa stadiona Hrvatski vitezovi gdje Solin igra privremeno domaće utakmice.

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slavili su Šibenčani u 2 kolu SuperSport Prve NL na gostovanju u dramatičnom susretu s 3:2 na kraju, a jednom su zamalo prosuli pobjedu koju su imali.

Sve krenulo od Carlosa Torresa koji je s dva zgoditka u 5. i 32. minuti donio vodstvo od 2:0 Šibeniku. Solin se nije prepustio već dolaze do izjednačenja, a za to je bio zaslužan Antonio Kaćunko s dva zgoditka u 59. i 79 minuti.

Remi ipak Solinjani na svom privremenom travnjaku nisu uspjeli zadržati. Pobjedu je Šibenčanima donio Ivan Laća u 88. minuti kad je zabio za konačnih 3:2.

Za Solin su danas nastupili mladi hajdukovci s dvojnom registracijom. Punu minutažu su dobili Niko Đolonga i Šimin Hrgović, dok je Roko Brajković igrao do 56. minute kad ga je zamijenio Ante Kavelj.

Druge dvije utakmice u današnjem terminu završile su remijem 1:1. BSK Bijelo Brdo ugostilo je Dugopolje, a golove su zabijali Dominik Šolić u 19. za domaće i Toni Ivanišević u 71. minuti za goste. S istim rezultatom odigrali su Dubrava i Cibalia u Zagrebu, a za domaće je zabio Dragan Juranović u 18. dok je Karlo Miljanić bio strijelac za Cibaliju u 75. minuti.