Galatasaray slavio u derbiju s Trabzonsporom, Teklić debitirao, Benković igrao cijeli susret

Krešimir Milić • subota, 19.08.2023.

Momčad Nenada Bjelice poražena je na gostovanju kod aktualnih prvaka. Službeni debi upisao je danas hrvatski veznjak u redovima Trabzonspora…

Galatasaray je u prvom kolu turske Super lig kiksao u pohodu na obranu naslova prvaka, a Trabzonspor je krenuo pobjedom. Već u drugom kolu raspored je spojio derbi posljednja dva prvaka turske lige u kojem je bolja bila momčad aktualnih prvaka.

Igraj na utakmice turske Super lig na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije previše prilika dozvolio Galatasaray momčadi Nenada Bjelice koja je uputila tek pet udaraca na gol od čega jedan u okvir. Mauro Icardi bio je prvo ime Galate u pobjedi od 2:0 s dva zgoditka.

Galatasaray je bio bolji, a dobru igru iskoristili su u 23. minuti kad je Icardi zabio prvi gol. Bivši napadač Intera i PSG-a konačan rezultat na 2:0 postavio je u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Debi je danas u derbiju za Trabzonspor upisao Tonio Teklić. Bjelica je hrvatskog veznjaka poslao u igru u 51. minuti umjesto ozlijeđenog Trezegueta, a stoper Filip Benković odradio je cijeli susret za Trabzonspor.

Nakon dva kola Galatasaray je na trećem mjestu s četiri boda, a Trabzonspor je na osmom s tri.