Supersport Prva NL, 4. kolo, 02.09.2023, 16:30 h, Zaprešić, Ivan Laljak-Ivić
Suci: Fran Jović, Dejan Vuković, Filip Krznarić; 4. sudac: Marko Cestarić
2:0(1:0) Sesvete
Sesvete

Jarun nadigrao Sesvete i upisao novu pobjedu

Petar Jenjić • subota, 02.09.2023.

Nogometaši Jaruna stigli su do tri boda u susretu 4. kola SuperSport Prve NL. S dva pogotka u mreži ispratili su Sesvete koje i dalje ne znaju za pobjedu...

Fabijan Krivak
46'
24
Vito Matijević
78'
13
Niko Radujković
78'
8
Josip Marinić
83'
27
Borna Bilobrk
90'
Marko Guja
46'
17
Ante Matić
46'
9
Mihovil Geljić
63'
23
Filip Cvitanović
63'
21
Mirko Sušak
70'
Mario Rac

Do druge pobjede sezone stigao je Jarun koji je kao domaćin u Zaprešiću igrao protiv Sesveta. Momčad koju vodi Jerko Leko slavila je rezultatom 2:0 i tako ostavila protivnika na dnu ljestvice sa samo jednim osvojenim bodom.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih desetak minuta nismo vidjeli previše konkretnijih prilika, kako na jednoj, tako i na drugoj strani. Tek iz 21. minute izdvaja se pokušaj Nicka Ocvireka koji je okušao udarac malo izvan 16 metara, ali bio je to lak posao za domaćeg vratara.

Četiri minute kasnije Jarun je uspio doći do vodstva, iz prvog, pravog udarca na susretu. Jakov Pranjić izborio se za prostor unutar kaznenog prostora i iskosa pogodio daljnji kut. Bilo je neobranjivo za Karla Žigera.

Iz prvog dijela još se izdvaja jedan pokušaj Ocvireka iz 29. minuti, a zatim i poništen pogodak Sesveta iz druge minuta sudačke nadoknade. Strijelac Tin Kulenović bio je u nedozvoljenoj poziciji.

Samo 20-ak sekundi po ulasku u drugi dio, Jarun je mogao podebljati vodstvo, no udarac Karla Abramovića iskosa obranio je Žiger. U 51. minuti domaćin dolazi do drugog pogotka. Nakon kornera glavom je pucao Luka Dajčer, obranio je Žiger, a odbijanac je u mrežu iz blizine skrenuo Halid Alghoul.

Isti igrač bio je u prilici i osam minuta kasnije, ali nije najbolje zahvatio loptu. Igrač Jaruna pucao je sa sedam metara, no poslao je loptu preko gola. U 61. pokušao je Abramović, Žiger je obranio njegov pokušaj. Činilo se na trenutak da je domaća momčad stigla do trećeg gola, no Josip Tadić bio je u zaleđu.

Do kraja susreta izdvaja se još jedan pokušao Alghoula čiji je udarac otišao malo iznad grede.