Prižmić bez prevelike šanse protiv McDonalda, SAD poveo u Splitu

Petar Jenjić • srijeda, 13.09.2023.

Teniska reprezentacija SAD-a povela je protiv Hrvatske u prvom meču Davis Cupa. Mackenzie McDonald u dva je seta stigao do pobjede, a protivnik mu je bio Dino Prižmić...

Krenuo je Davis Cup, a prvi je na teren za Hrvatsku u Splitu izašao Dino Prižmić. Njegov protivnik bio je 39. tenisač svijeta Mackenzie McDonald koji je ipak bio previsoka prepreka za 168. na ATP ljestvici.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Američki tenisač slavio je sa 6:4, 6:2 nakon jednog sata i 36 minuta provedenih na terenu u njihovom prvom međusobnom dvoboju na ATP Touru. Tako je opravdao ulogu favorita.

Odmah na početku meča McDonald je napravio break i poveo 2:0. Na isti način uzvratio je Prižmić, ali nakon toga odmah ponovno izgubio servis. Ovoga puta Amerikanac nije propustio odraditi set do kraja u svoju korist.

Američki tenisač u drugom je setu ponovno pokazao razliku u kvaliteti, napravio je dva breaka, mirno priveo meč prema kraju i donio svojoj reprezentaciji prvi bod.

U drugom meču dana prvi hrvatski reket, Borna Gojo, igrat će protiv prvog američkog reketa, Francesa Tiafoea.