Splitski Jadran i Mladost u dvostrukom programu na Poljudu otvorili Regionalnu ligu

Branimir Korać • subota, 16.09.2023.

Počela je Regionalna vaterpolska liga koja se ove sezone igra u drugačijem sustavu u odnosu na dosadašnji. Klubovi iz Hrvatske i Crne Gore nalaze se u jednoj skupini, a oni iz Srbije u drugoj...

Na Poljudu je jučer održan dvostruki program. Prvo je Jadran igrao protiv Primorja, a zatim Mornar protiv Mladosti u sklopu prvog kola Regionalne vaterpolske lige.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jadran je u vrlo efikasnom dvoboju slavio protiv Primorja s 22:12, bio je to susret u kojem je domaćin već u prvom poluvremenu postigao 13 pogodaka te krenuo prema pobjedi.

U nastavku susreta Mareljini igrači bez problema su održavali vodstvo, povećavali prednost te zasluženo slavili s 22:12.

Najbolji kod domaćina bili su Jerko Marinić Kragić s četiri gola te s po tri Duje Pejković i Đuro Radović. Kod Primorja po tri pogotka postigli su Tin Brubnjak i Kas Te Riele.

Mladost je u drugom susretu također sve riješila već do poluvremena. Stvorena razlika bila je prevelika i domaćin nije imao šanse.

Na odmoru su Žapci vodili 10:4 i mirno sačuvali prednost do kraja susreta.

Predvodio ih je David Mijić s četiri gola, a na drugoj strani Robert Stojanac postigao je pet pogodaka.