Dan preokreta: Perišić asistirao u pobjedi Tottenhama, City odnio bodove Čekićarima

Petar Jenjić • subota, 16.09.2023.

Odigrano je još pet utakmica petog kola engleskog Premiershipa, a vidjeli smo tri preokreta u drugom poluvremenu. Izdvajamo pobjedu Tottenhama koji je slavio protiv Sheffielda, a asistenciju je upisao Ivan Perišić...

Jedina stopostotna momčad u Premiershipu i dalje ostaje Manchester City koji je napravio preokret u gostima kod West Hama. Danas je u Londonu slavio rezultatom 3:1.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

West Ham je poveo u 36. minuti kada je ubacio Vladimir Coufal, a glavom u mrežu skrenuo James Ward-Prowse. Vodstvom Čekićara otišlo se na poluvrijeme.

Odmah na startu nastavka je City poravnao preko Jeremyja Dokua koji se izvukao na desnu nogu i precizno pogodio u suprotni kut. Potpuni preokret stigao je u 76. minuti preko Bernarda Silve, da bi pobjedu potvrdio Erling Haaland deset minuta kasnije.

Mateo Kovačić nije bio u kadru pobjedničke ekipe zbog ozljede, dok je Joško Gvardiol igrao je sve do 95 minute. Hrvatski nogometaš odigrao je jako dobro, bio je u situacijama i za zabiti i asistirati, no nije se upisao na konto.

Do četvrte pobjede stigao je Tottenham koji je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena preokrenuo rezultat protiv Sheffielda te slavio rezultatom 2:1.

Iako je Tottenham statistički dominirao, Sheffield je prvi stigao do pogotka, a poentirao je Gustavo Hamer u 74. minuti. Bio mu je to drugi gol sezone.

Ivan Perišić ušao je u igru u 80. minuti, a u osmoj minuti sudačke nadoknade ubacio je iz kornera za Richarlisona koji poentira za 1:1. Tri minute kasnije domaćin je napravio potpuni preokret, a heroj je postao Dejan Kuluševski.

Gosti su ostali bez igrača manje u zadnjim trenucima nakon drugog žutog kartona Olivera McBurnieja.

Vodstvo do same završnice drugog poluvremena imao je Crystal Palace u gostima kod Aston Ville, ali je na koncu izgubio s 3:1. U vodstvo ih je doveo Odsonne Edouard u 48., no preokret domaćinu donijeli su redom Jhon Duran, Luiz Douglas i Leon Bailey.

Četvrtu pobjedu sezone upisao je Brighton koji je gostovao kod Manchester Uniteda na Old Traffordu te slavio s 3:1. Protivniku je tako nanio treći poraz sezone, a prvi na domaćem terenu.

Gosti su nakon 20 minuta igre poveli preko Dannyja Welbecka, da bi u 53. vodstvo podebljao Pascal Gross. Za 3:0 u 71. minuti zabio je Joao Pedro, a zaostatak je praktički već u prvom sljedećem napadu smanjio Hannibal Mejbri.

Carlos Vinicius bio je junak Fulhama koji je na domaćem terenu slavio protiv Lutona s 1:0. Gosti tako ostaju jedna od dvije ekipe bez ijednog osvojenog boda, dok je domaćinu ovo druga pobjeda sezone.