Suci: Oliver Romić (Osijek), Matej Mađerić (Koprivnica), Siniša Premužaj (Varaždin)
Tomislav Gudelj 26', 41'
Croatia Zmijavci

Raspucani Jarun preokretom u drugom poluvremenu visoko slavio protiv Croatije

Mihaela Bradovski • subota, 16.09.2023.

Jarun se oporavio od visokog poraza na gostovanju kod Dugopolja, upisao je pobjedu protiv Croatije s visokih 5:2. Croatia je vodila na poluvremenu, ali u drugom dijelu je doživjela potop.

Marko Žuljević
46'
3
Fran Žilinski
46'
18
Blaž Bošković
46'
27
Borna Bilobrk
64'
26
Carlo Mateković
86'
Ivan Brkić
46'
22
Ivan Todorić
46'
6
Mirko Marić
60'
9
Šimun Grgić
73'

Marijan Karoglan

Dva potpuno različita poluvremena u Zaprešiću. Jarun u ulozi domaćina nije dobro izgledao u prvom dijelu, Jerko Leko je na poluvremenu povukao tri izmjene i to mu se na kraju potpuno isplatilo. Nastavak susreta protekao je u znaku Jaruna koji je nedvojbeno bio bolji protivnik.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jarun je dobro otvorio utakmicu i poveo u desetoj minuti pogotkom Josipa Tadića koji se odlično zavukao iza leđa obrane gostiju, došao sam pred vratara i lako zabio.

Croatia je u nastavku poluvremena uspjela doći do preokreta, bila je puno opasnija i zahvaljujući sjajnom Tomislavu Gudelju zasluženo odnijela prednost na odmor.

Gudelj je u 26. minuti pobjegao domaćoj obrani, došao iskosa pred vratara i lakoćom zabio.

Novi pogodak postigao je u 41. minuti i to nakon velikog kiksa vratara Ilinčića. Lopta mu je prošla kroz ruke nakon udarca Gadžea, pogodila je vratnicu i odbila se do Gudelja koji lijepo petom zabija.

U drugi dio Leko ulazi sa Žuljevićem, Žilinskim i Boškovićem i sva trojica su odradila odličan posao.

Poravnanje je stiglo u 68. minuti i to golom još jednog aduta s klupe. Borna Bilobrk odlično je reagirao, išao je na loptu zajedno sa Šalinovićem, bio odlučniji i lopta je završila u donjem kutu.

U posljednjih 15 minuta potop gostiju. Prvo je Alghoul prošao Šalinovića i lijepo pogodio iskosa, a zatim je u završnici mladi Carlo Mateković dva puta tresao mrežu za konačnih 5:2.