Premier liga, 5. kolo, 16.09.2023, 13:30 h
Wolverhampton 1:3 Liverpool
Liverpool

Liverpool preokretom protiv Wolvesa stigao do četvrte pobjede u nizu

Krešimir Milić • subota, 16.09.2023.

Nastavio se niz momčadi Jurgena Kloppa i na gostovanju kod Wolverhamptona. Domaći su imali vodstvo u prvom dijelu koje nisu uspjeli zadržati do kraja…

Petu utakmicu u niz Liverpool je ostao neporažen ove sezone u Premier ligi nakon što je momčad Jurgena Kloppa upisala pobjedu i na gostovanju kod Wolverhamptona. Bila je to četvrta pobjeda u nizu za Liverpool koji je do slavlja od 3:1 došao preokretom u drugom dijelu.

Igraj na Premier ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imali su domaći vodstvo u prvom dijelu nakon sjajnog prodora i asistencije Pedra Neta za zgoditak Hwang Hee-Chana. Neto je prošao po lijevoj strani, oslobodio se trojice čuvara i ubacio na drugu stativu odakle je Hwang Hee-Chan zabio za 1:0.

Držali su domaći to vodstvo sve do drugog dijela kad je krenuo preokret Liverpoola s tri asistencije Mohameda Salaha. Prvu je upisao u 55. minuti nakon sjajne akcije u kojoj je uposlio Codyja Gakpa za izjednačenje 1:1.

Drugu loptu s očima proslijedio je za Andyja Robertsona u 85. minuti. Robertson je pokupio loptu na centru i odigrao brzo dodavanje za Salaha na desnoj strani te utrčao u šesnaesterac na ubačaj Egipćanina koji je pospremio u mrežu za vodstvo Liverpoola.

Konačni rezultat postavio je Harvey Elliott u prvoj minuti sudačke nadoknade. Salah mu je dodao loptu na rubu kaznenog prostora odakle je veznjak pogodio za konačnih 3:1.

S ovom pobjedom Liverpool je privremeno preuzeo vrh ljestvice s 13 bodova, a Manchester City je na drugom mjestu s bodom i utakmicom manje. Wolvesi se nakon pet odigranih utakmica nalaze na 15. mjestu s tri boda.