Ostali sportovi

Mihaljević završio na šestom mjestu u bacanju kugle na završnici Dijamantne lige

HINA, Krešimir Milić • nedjelja, 17.09.2023.

Bacio je hrvatski atletičar kuglu 20.98 metara. Prvo mjesto osvojio je Amerikanac Joe Kovacs s 22.93 metra…

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković zaključila je Dijamantnu ligu trećim mjestom u bacanju diska, dok je Filip Mihaljević završio na šestom u bacanju kugle.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na završnicu u Eugene stigla je Perković s najvećim brojem kvalifikacijskih bodova, ali svi bodovi su se brisali u finalu i pobjedu je odnijela olimpijska pobjednica Amerikanka Valarie Allman s hicem od 68.66 metara, dok je Perković bacila 68.85, a za drugo mjesto je Laulaugu Tausagu bacila 68.36 metara.

Hrvatske boje u Eugeneu je branio i Filip Mihaljević u bacanju kugle osvojivši šesto mjesto sa 20.98 metara iz druge serije. Natjecanje je otvorio sa 20.72, u trećoj seriji je imao 20.88, a zadnja tri pokušaja su ostala bez rezultata.

Pobijedio je Amerikanac Joe Kovacs sa 22.93, dok je drugi bio dvostruki olimpijski pobjednik i dvostruki svjetski prvak Ryan Crouser s dva centimetara kraćim rezultatom. Treću poziciju zauzeo je Novozelanđanin Tom Walsh sa 22.69 metara.>end>