Lukaku nastavio u golgeterskoj formi i donio Romi pobjedu protiv Šerifa

Krešimir Milić • četvrtak, 21.09.2023.

Belgijski napadač zabio je svoj drugi gol u dresu Rome. Momčad Josea Mourinha vraća se s gostovanja s tri boda…

Servette – Slavia Prag 0:2

Slavia Prag upisala je pobjedu 2:0 na gostovanju kod Servettea.

Igrač utakmice bio je Lukas Masopust koji je donio Česima pobjedu golom i asistencijom. Doveo je Slaviju u vodstvo u 32. minuti golom za 1:0, a u 59. je bio asistent kad se u strijelce upisao Igoh Ogbu.

Nastavio se tako niz pobjeda u rujnu za češku momčad koja je slavila u tri uzastopne utakmice, a ovom su trenutno u vrhu skupine G u Europskoj ligi.

Šerif – Roma 1:2

Roma se vraća s gostovanja kod Šerifa s tri boda. Slavila je momčad Josea Mourinha s 2:1, a u strijelce se ponovno upisao Romelu Lukaku.

U vodstvo je Roma došla u prvom poluvremenu nakon autogola Kiki Gabija u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Cristian Tovar doveo je Šerif do izjednačenja u 57. minuti, ali golgeterska forma Lukakua je vratila Romi vodstvo.

Belgijski napadač zabio je za pobjedu u 65. minuti. Bio je to njegov drugi gol u dresu rimskog kluba i treća uzastopna utakmica u kojoj se upisao u strijelce.