Ferencvaroš rutinski do pobjede, Gent izvukao remi protiv Fiorentine

Krešimir Milić • četvrtak, 21.09.2023.

Mađari su slavili na domaćem terenu i preuzeli vodeću poziciju u skupini F Konferencijske lige. Gent i Fiorentina krenuli su u grupnu fazu remijem…

Ferencvaroš – Čukarički 3:1

Nije bilo većih iznenađenja u Budimpešti osim početnog vodstva gostiju, ali Ferencvaroš je na kraju slavio s 3:1 protiv Čukaričkog.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iznenadio je Čukarički vodstvom u Budimpešti golom Đorđa Ivanovića u 26. minuti, ali nisu izdržali do kraja prvog dijela zadržati ga. Barnabas Varga zabio je u 44. minuti za izjednačenje, a u sedmoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Owusu Kwabena zabija za preokret.

Konačni rezultat na 3:1 postavio je Aleksandar Pešić u 79. minuti. Ovom pobjedom mađarska momčad preuzela je prvo mjesto u skupini F, a Čukarički je na posljednjem mjestu.

Genk – Fiorentina 2:2

Belgijski Gent uspio je izvući remi 2:2 protiv Fiorentine na domaćem terenu.

Luca Ranieri bio je dvostruki strijelac Fiorentine u prvom dijelu. Zabio je za vodstvo u 7. minuti, a u 12. Andi Zeqiri je izjednačio na 1:1. No u 23. Ranieri je ponovno strijelac i vraća vodstvo Fiorentini.

Ipak, Gent je uspio na domaćem terenu izvući bod, a strijelac za 2:2 bio je Mark McKenzie u 85. minuti.