Hačanov preko Japanca do prve titule nakon gotovo pet godina

Petar Jenjić • utorak, 26.09.2023.

Ruski tenisač Karen Hačanov stigao je do naslova na ATP turniru u Zhuhaiju nakon što je u finalu bio bolji od Yoshihita Nishioke. Ovo mu je prva titula nakon studenog 2018. godine...

Završen je ATP turnir u kineskom Zhuhaiju, a naslov je osvojio ruski tenisač Karen Hačanov koji je u finalnom dvoboju bio bolji od Japanca Yoshihita Nishioke.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hačanov je slavio sa 7:6, 6:1 nakon jednog sata i 44 minute provedene na terenu. Ovo im je bio šesti međusobni dvoboj na ATP Touru i peta pobjeda Rusa koji se vratio osvajanju trofeja.

Ovo mu je peta osvojena titula u sedmom odigranom finalu, ali prva još od studenog 2018. godine i Mastersa u Parizu. S druge strane, Nishioka ostaje na dvije titule u petom odigranom finalu.

Nakon vrlo izjednačenog prvog seta i po jednog breaka sa svake strane, Hačanov je slavio sa 7:2 u 13. igri. U drugom setu izgubio je svega jedan gem.