Liga prvaka, skupina A, 3. kolo, 28.09.2023, 18:45 h
RK Zagreb
RK Zagreb 31:20 Kolstad

Večer iz snova za Zagreb: Kolstad potpuno nadigran i visoko poražen u Areni!

Branimir Korać • četvrtak, 28.09.2023.

Rukometaši Zagreba odigrali su sjajnu utakmicu u trećem kolu EHF Lige prvaka. Ugostili su veliki norveški projekt Kolstad i apsolutno su ga nadigrali i svladali s visokih 31:20 što je najviša Zagrebova pobjeda u Ligi prvaka u posljednjih deset godina...

Mogli bi ići dosta vremena unazad da pronađemo bolji nastup Zagreba u Ligi prvaka. Fantastična druga polovica prvog poluvremena i onda jednako takav nastavak susreta i veliki norveški projekt Kolstad našao se na koljenima.

Igraj na utakmice EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad koja ima Sagosena, Bergeruda, Gulleruda, Johannessena, Gudjonssona u Zagrebu je potpuno razbijena i hrvatski prvak slavio je s vrlo visokih 31:20.

Nitko nije mogao predvidjeti ovakav rasplet, ali Zagreb je napokon dobio ono bez čega se na ovoj razini ne može pobjeđivati - raspoloženog vratara. Matej Mandić je briljirao i igrao ključnu ulogu u ovoj pobjedi s upisanih 16 obrana. Nerijetko je Zagreb, kao i reprezentacija, imao velikih problema s brojem obrana vratara koji nisu držali korak a protivnicima i nije bilo pomoći s te strane. Mandić je to večeras promijenio.

Zagreb je bio u vrhunskom izdanju, u početku je bilo malo nervoze pa je kod 4:4 Čupiću obranjen sedmerac, zatim je Morales nerezonski promašio, a onda zbog pogrešne izmjene klupa Zagreba zaradila je dvije minute.

Međutim to nije izbacio Zagreb iz ritma, iako je Kolstad dolazio do prednosti, Zagreb se nije dao i uporno je poravnavao.

Nevjerojatna serija krenula je u 18. minuti kada je Miloš Kos izjednačio na 10:10 i pokrenuo Zagrebovu seriju od čak 10:0.

Od tog trenutka pa sve do 35. minute, znači 17 minuta što je više od polovice poluvremena, Kolstad je bio bez pogotka, a Zagreb odjurio na 19:10.

Do kraja susreta raspoloženi domaćin bez ikakvih problema održavao je visoku razliku, Kolstad niti jednom nije zaprijetio da bi se mogao vratiti u utakmicu. Najbliže što je došao bilo je na sedam golova minusa.

U redovima Zagreba, osim sjajnog Mandića, istaknuli su se i Yoel Cuni Morales s osam golova i Timur Dibirov sa šest pogodaka.

Kod Kolstada Sigvaldi Gudjonsson s 11 golova jedini na potrebnoj razini. Ostali su potpuno podbacili.