Supersport Prva NL, 8. kolo, 29.09.2023, 15:30 h, Gradski vrt, Osijek
Suci: Antonio Melnjak, Marko Balen, Mario Lončar; 4. sudac: Ivan Šantić
Mirko Sušak 52', 73'
Sesvete

Sesvete okrenule u Osijeku, ali Zrinski ipak stigao do boda

Petar Jenjić • petak, 29.09.2023.

Odigran je prvi susret osmog kola SuperSport Prve NL. Zrinski Osječko 1664 na domaćem je terenu odigrao 2:2 protiv Sesveta i barem privremeno samostalno izbio na vodeće mjesto u natjecanju...

Domagoj Topić
57'
23
Domagoj Jelavić
57'
19
Ivan Jajalo
65'
21
Ajdin Mujagić
80'
18
Tomislav Glavan
80'
Vanja Šare
46'
17
Ante Matić
67'
25
Dominik Braun
82'
11
Fran Čuljak
87'

Mario Rac

Jako zanimljivu utakmicu gledali smo na Gradskom vrtu, na otvaranju osmog kola SuperSport Prve NL. Nogometaši Zrinski Osječkog 1664 bili su domaćini Sesvetama, a dvoboj je završio rezultatom 2:2.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zrinski je vodio nakon prvog dijela, ali su Sesvete preokrenule u nastavku te stigle na korak do treće uzastopne pobjede. Međutim, domaćin je u završnici stigao do boda, a ukupno ih ima 16. Barem privremeno samostalno drži vodeću poziciju ispred Šibenika i Vukovara 1991.

Odmah sjajna šansa za domaće nakon 40 sekundi igre, Dominik Dogan je iskoristio grešku obrane gostiju, uzeo loptu i sjurio se prema golu Sesveta, ali nije najbolje reagirao kada je najviše trebalo.

Sesvete nisu bile konkretne prema naprijed što i ne iznenađuje s obzirom na to da je Zrinski jedna od boljih obrambenih ekipa na startu sezone. Kod domaćina se izdvaja udarac Mirana Horvata izvana, koji je Karlo Žiger obranio uz minimalne poteškoće.

Domaćin je ipak poveo nakon 31 minute igre. Bruno Unušić je odigrao povratnu loptu za Tina Kuprešaka koji udarcem isprve s 12 metara pogađa u bliži kut.

Kao i na početku susreta, Dogan je na početku nastavka imao šansu. Ovoga puta je stigao do lopte nakon jedne svijeće u kazneni prostor, pokušao prebaciti protivničkog vratara sa sedam metara, no nije to izveo najbolje.

Gotovo iz ničega Sesvete su poravnale u 52. minuti. Lopta s desne strane išla je na Marka Guju kojeg je srušio jedan igrač Zrinskog, no prošla je do Sušaka koji sjajno pogađa sa 17 metara. Nije bilo šansi sljedećih 20 minuta.

I onda je stigao preokret gostiju u 73. minuti. Oštru loptu s desne strane poslao je Vanja Šare, domaći vratar je "promašio", a Sušak skrenuo lako u mrežu za svoj drugi gol na susretu.

Izjednačenje Zrinskog stiglo je u 84. minuti, Domagoj Jelavić je odigrao povratnu loptu za Dogana koji s 14 metara neobranjivo pogađa suprotni kut. Do kraja se rezultat više nije promijenio.