Stuttgart nastavio u pobjedničkoj formi, Kovač slavio protiv bivšeg kluba, Bayer i dalje bez poraza

Krešimir Milić • subota, 30.09.2023.

Bayer ima najbolji start u sezonu u povijesti. Neporaženi su u prvih šest kola Bundeslige…

Köln – Stuttgart 0:2

Četvrtu utakmicu zaredom Stuttgart je upisao pobjedu i trenutno su na pet pobjeda i porazu u prvih šest kola Bundeslige.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slavili su danas na gostovanju kod Kölna s 2:0, a dvostruki strijelac je bio Undav (68., 88.).

Nakon šest kola Stuttgart je na drugom mjestu s 15 bodova, a Köln sa samo jednim osvojenim bodom drži 16. mjesto.

Bochum – Borussia Mönchengladbach 1:3

Izlaz iz loše serije Borussia Mönchengladbach tražila je na gostovanju kod Bochuma gdje ga je i pronašla. Prvu pobjedu ove sezone u Bundesligi upisali su na ovom gostovanju, a slavili su s 3:1.

Već u prvom dijelu su riješili sve s vodstvom od 3:0, a strijelci su bili Neuhaus (27.) te Plea (37., 45.+3.).

Jedini gol za domaće postigao je Losilla u 68. minuti. Borussia Mönchengladbach nakon ove pobjede zauzela je 13. mjesto s pet bodova, a Bochum je na 15. s tri boda.

Heidenheim – Union Berlin 1:0

Crni niz Union Berlina nastavio se i na gostovanju kod Heidenheima. Četvrti uzastopni poraz u Bundesligi upisali su u 6. kolu, a domaći su slavili s minimalnih 1:0.

Jedini gol na susretu postigao je Beste u 59. minuti iz slobodnog udarca. Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odgledao je s klupe za pričuve poraz svoje momčadi koja se nalazi trenutno na 11. mjestu prvenstvene ljestvice sa šest bodova.

Heidenheim je na devetom mjestu sa sedam bodova.

Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 2:0

Pobjedama se Wolfsburg vratio slavljem protiv Eintracht Frankfurta, bivšeg kluba Nike Kovača. Slavila je momčad hrvatskog trenera na domaćem terenu s 2:0, a oba zgoditka postigao je Wind.

U vodstvo je Wind doveo Wolfsburg golom u 31. minuti, a 84. je postavio konačnih 2:0. U strijelce se zamalo upisao i hrvatski reprezentativac Lovro Majer, ali njegov zgoditak je poništen zbog igranja rukom njegovog suigrača Bakua. Majer je odigrao gotovo cijeli susret za Wolfsburg, a zamijenjen je u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U redovima gostujuće momčadi Hrvoje Smolčić odgledao je susret s klupe, a njegova momčad je ostala s igračem manje u 59. minuti kad je drugi žuti karton dobio Mario Götze.

Wolfsburg je trenutno sedmi na ljestvici s 12 bodova, a Eintracht je na osmom mjestu sa sedam bodova.

Mainz – Bayer Leverkusen 0:3

Nogometaši Bayer Leverkusena preuzeli su vrh ljestvice slavljem protiv Mainza i ostvarili najbolji start u Bundesligi. U susretu 6. kola Bundeslige slavili su protiv Mainza na gostovanju s 3:0.

Leverkusen je poveo nakon autogola Seppa van den Berga u 18. minuti, a zabijali su još Alejandro Grimaldo u 59. i Jonas Hofman u 65. minuti.

Za Bayer je od 86. minute igrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić. Bayer sada ima 16 bodova, bod više od Stuttgarta, dva više od Borussije Dortmund te tri boda više od Bayerna kojeg nešto kasnije očekuje gostovanje kod RB Leipziga.