Wolvesi kreirali senzaciju protiv Cityja, Manchester United poražen od Crystal Palacea

HINA, Krešimir Milić • subota, 30.09.2023.

Oba mančesterska kluba poražena su 7. kolu Premier lige. Prvu pobjedu u Premier ligi danas je upisao Luton...

Wolverhampton – Manchester City 2:1

Najveće iznenađenje sedmog kola engleske Premier lige je poraz Manchester Cityja, nogometaši Wolverhamptona pred svojim su navijačima slavili 2:1.

Igraj na utakmice Preimer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

City je time upisao drugi poraz u nizu i drugi poraz ovog tjedna. Prije nekoliko dana je poražen kod Newcastlea 0:1 u susretu Liga kupa. Isto tako, do ovog poraza imao je savršenih šest pobjeda u šest ligaških utakmica.

Wolverhampton je poveo u 13. minuti kada je vlastitu mrežu pogodio Ruben Dias. Izjednačio je City u 58. minuti kada je za 1:1 zabio Argentinac Julian Alvarez, ali kratko su gosti uživali na mogućem putu prema preokretu. U 66. minuti je južnokorejski nogometaš Hee-Chan pogodio za 2:1 nakon nekoliko pogrešaka u nizu gostujuće obrane.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za goste iz Manchestera do 65. minute, dok je Joško Gvardiol tijekom cijele utakmice ostao na gostujućoj klupi za pričuve.

Bournemouth – Arsenal 0:4

Arsenal je vrlo jednostavno slomio Bournemouth u gostima gdje je pobijedio 4:0.

Nakon prvih 45 minuta Arsenal je imao dva gola prednosti nakon pogodaka Sake u 17. i Odegaarda iz jedanaesterca u 44. minuti. U nastavku, iz novog jedanaesterca, za 3:0 je gol dao Havertz, dok je sve zaključeno kada je White u nadoknadi postavio konačnih 4:0.

Ovom pobjedom Arsenal je došao na drugo mjesto ljestvice, bod iza Manchester Cityja.

Everton – Luton 1:2

Do prve pobjede u Premier ligi stigao je Luton na gostovanju kod Evertona.

Slavili su s 2:1 i upisali prva tri boda u premierligaškom društvu. U vodstvo su došli preko Lockyera u 24. minuti, a 31. na 2:0 je rezultat postavio Morris.

Calvert-Lewin je smanjio u 41. minuti, a više od toga Everton nije uspio postići u ovom susretu.

Luton se s ovom pobjedom bodovno izjednačio s Evertonom i trenutno drže 16. i 17. mjesto s četiri boda.

Manchester United – Crystal Palace 0:1

U ovom kolu je izgubio i drugi mančesterski klub. Crystal Palace je na Old Traffordu slavio 1:0 odličnim volej udarcem Andersena u 25. minuti.

Inače, ovog tjedna su na istom mjestu ovi klubovi igrali dvoboj Liga kupa i tada je Manchester United bio uvjerljiv uz pobjedu 3:0.

Nakon novog kiksa United je na desetom mjestu Premier lige s devet bodova, a Crystal Palace se popeo na deveto mjesto s 11 bodova.

Newcastle – Burnley 2:0

Petu uzastopnu utakmicu u svim natjecanjima odigrao je Newcastle bez poraza. U tom nisu imaju četiri pobjede i remi, a danas su slavili protiv Burnleyja s 2:0.

Almiron je bio strijelac prvog gola na susretu u 14. minuti, a na 2:0 je rezultat postavio Isak s bijele točke u 76. minuti.

Newcastle se nalazi trenutno na osmom mjestu s 12 bodova, a Burnley je predzadnji na prvenstvenoj ljestvici sa samo jednim bodom.

West Ham – Sheffield United 2:0

Rutinski je odradio West Ham utakmicu 7. kola protiv fenjeraša Sheffield Uniteda. Slavili su s 2:0 na domaćem terenu, a sve su riješili još u prvom poluvremenu.

U vodstvo ih je doveo Bowen u 24. minuti, a u 37. je konačnih 2:0 postavio Souček.

Trenutno se West Ham nalazi na sedmom mjestu s 13 bodova, a Sheffield je posljednja momčad prvenstva.