Zadar uvjerljivo poražen na gostovanju kod Budućnosti

HINA, Krešimir Milić • subota, 30.09.2023.

Vrlo brzo je ovaj dvoboj otišao u smjeru domaće momčadi. Zadrani su još nekako parirali tijekom prvog poluvremena, nakon kojeg su imali minus od 12 poena (34:46), ali potpuni pad je uslijedio u trećoj četvrtini...

Košarkaši Budućnosti uvjerljivo su na domaćem parketu pobijedili Zadar 103:73 (23:17, 23:17, 33:22, 24:17) u ogledu prvog kola nove sezone regionalne ABA lige.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo brzo je ovaj dvoboj otišao u smjeru domaće momčadi. Zadrani su još nekako parirali tijekom prvog poluvremena, nakon kojeg su imali minus od 12 poena (34:46), ali potpuni pad je uslijedio u trećoj četvrtini. Taj dio igre Budućnost je dobila s 33:22, otišla je na iznad 20 poena prednosti i svaka dvojba oko pobjednika je nestala.

Kod Zadra su samo dvojica igrača zadovoljila, Luka Božić je postigao 22 poena, a tome je dodao šest skokova i četiri asistencije. Karlo Žganec je ubacio 18, a tome je dodao i pet skokova. Najbolji igrač pobjedničkog sastava bio je Vladimir Mihailović koji je ogled završio s 24 poena, a imao je i četiri skoka.

U nedjelju će Cibona gostovati u Čačku kod Borca, a taj dvoboj počinje u 18 sati.

U petak je, pak, Split na domaćem parketu izgubio utakmicu od Studentskog centra 72:76.