Zvezda demonstrirala dio moći, Matković vrlo dobar u pobjedi Cedevite Olimpije

Branimir Korać • subota, 30.09.2023.

Uz dvoboj između Budućnosti i Zadra, odigrana su još dva susreta prvog kola ABA lige. Crvena zvezda slavila je kod Igokee, a Cedevita Olimpija svladala je Megu...

Crvena zvezda demonstrirala je dio moći na gostovanju u Laktašima gdje je bila bolja od Igokee s 81:63. Beograđani su utakmicu u potpunosti prelomili početkom drugog poluvremena kada su pobjegli na 20 poena viška i domaćin se nije mogao vratiti.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Beograđani su pravilno rasporedili minutažu, predstavili niz novih lica te su mirno stigli do pobjede.

Predvodili su ih Mike Tobey s 19 poena i osam skokova i Rokas Giedraitis s 12 poena i pet skokova. Kod Igokee Nikola Tanasković upisao je 16 poena uz devet skokova, a Marko Jeremić dodao je 15 poena uz tricu 5/8.

Cedevita Olimpija si je nepotrebno zakomplicirala život protiv Mege. Odigrala je odlično prvo poluvrijeme u kojem je imala sve u svojim rukama, vodila 62:42 da bi u drugom dijelu, posebno u posljednjoj dionici pala i gosti su se vratili.

34 sekunde prije kraja Andrija Jelavić je izjednačio na 87:87, Justin Cobbs je nakon toga vratio Cedevitu Olimpiju u vodstvo, a Jelavić na drugoj strani promašuje tricu za pobjedu.

Kod Cedevite Olimpije Cobbs je upisao 19 poena, a po 14 su dodali Jaka Blažič i Karlo Matković (6/7 za dva, 0/1 za tri, 2/3 slobodna) koji je za 33 minute dodao i šest skokova i četiri blokade.

Kod Mege Nikola Topić upisao je 25 poena, a Stefan Miljenović 18 poena. Jelavić je za 30 minuta ubacio četiri poena (2/3 za dva, 0/4 za tri) uz deset skokova.