[VIDEO] Kompletnija Cibona poražena na startu ABA lige u gostima u Čačku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.10.2023.

Nakon što je otvaranje hrvatskog prvenstva odradila u okrnjenom sastavu bez igrača koji nsu pristigli ovo ljeto, Cibona je neke od njih imala na raspolaganju na otvaranju ABA lige. Gotovala je u Čačku kod Borca i upisala poraz 86:79...

Iako i dalje bez niza igrača, Cibona je ipak u nešto kompletnijem izdanju gostovala u Čačku. Vidjelo se da je utakmica protiv Zadra ostavila traga na onima koji su nastupili u tom susretu praktički kompletnu minutažu, izuzev na Aleksandra Aranitovića koji je u Čačku bio prvo ime Cibone.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Predstavila su se i neka nova imena, Jakša Vulić ovaj put nije bio prikovan za klupu, no sve to nije pomoglo da se izbjegne poraz u ovom susretu.

Borac je u konačnici upisao pobjedu, a susret je prelomilo loše otvaranje četvrte četvrtine od strane Cibone.

Borac je u četvrtu dionicu ušao sa serijom 16:2, pobjegao je na 75:58 i Cibona se iz tog minusa nije uspjela vratiti.

Dvije minute prije kraja Mustapić ju je približio na 81:75, ali ubrzo Borac radi mini seriju s kojom se odvaja na deset poena viška i mirno privodi utakmicu kraju.

Kod Cibone Aranitović je ubacio 21 poen uz pet skokova, a Mustapić je dodao 16 poena. Kod Borca Ja'Von Franklin upisao je 17 poena i deset skokova, a Bojan Tomašević dodao je 15 poena.