Uefina Liga mladih, 1. kolo, 04.10.2023, 14:00 h, Zagreb, Kranjčevićeva
Suci: Jovan Kačevski, Slađan Markoski, Branko Putilin (Sjeverna Makedonija)
2:1(0:0) Basaksehir U-19
Hamza Güreler 74'

Dinamo ipak nosi prednost u Tursku, pobjeda i s igračem manje

Mihaela Bradovski • srijeda, 04.10.2023.

U prvom susretu prvog kola Uefine Lige mladih Dinamo je ugostio turskog prvaka Istanbul Basaksehir i u Kranjčevićevoj upisao pobjedu 2:1. Uzvrat je za tri tjedna u Turskoj...

Toni Majić
70'
18
Tomas Baković
81'
19
Leo Rimac
88'
Batu Cevik
58'
17
Onur Inan
80'

Ferda Cevizci

Zanimljiv dvoboj u Kranjčevićevoj odigrali su juniori Dinama i Basaksehira, a Dinamo je upisao pobjedu 2:1. Nakon velike borbe Dinamo je stigao do pobjede iako je u posljednjih više od pola sata igrao s igračem manje.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Basaksehir je bio nepoznanica, ali kao prvak Turske imao je dobre reference i nije se očekivala lagana utakmica. Tako je i bilo, a Dinamo si je dodatno otežao posao ostavši s igračem manje.

U prvom poluvremenu nije viđeno puno toga, u 17. minuti Dinamo je imao sjajnu priliku kada je Borna Graonić došao pred gostujućeg vratara, ali on je sjajno obranio njegov udarac.

Imali su i Turci dvije dobre prilike i to obje iz slobodnog udarca sa 17 metara, prvi pokušaj obranio je Antonio Rajić, a drugi je otišao pokraj gola.

U drugom dijelu Dinamo je poveo. U 54. minuti Vilim Gec dobro je pucao s ruba kaznenog prostora, turski vratar je odbio loptu, ali samo do Graonića koji glavom zabija.

Svega tri minute kasnije Dinamo ostaje s desetoricom nakon što je Cvetko napravio prekršaj kao posljednji igrač obrane.

Veliku priliku za poravnanje Turci dobivaju u 70. minuti kada Ruškovački radi prekršaj u kaznenom prostoru i gosti dobivaju kazneni udarac. Njihov najbolji igrač Batuhan Celik uzeo je loptu, ali Rajić sjajno brani.

Nakon toga lopta završava u korneru, a iz tog kornera Basaksehir poravnava. Hamza Güreler odlično se snašao u gužvi i poslao loptu u mrežu.

Iako je Dinamo bio s igračem manje, vratio je vodstvo na svoju stranu. U 82. minuti Luka Vrbančić je ubacio, a Vito Čaić zabio za konačnih 2:1.

Dinamo ipak tako odnosi prednost u Tursku gdje mu neće biti lako, ali svakako ima dovoljno kvalitete da uspješno apsolvira to gostovanje i prođe dalje.